Super League 2 : Μεγάλη νίκη του Διαγόρα Ρόδου απέναντι στα Χανιά

Με δύο γρήγορα τέρματα στα πρώτα λεπτά, ο Διαγόρας πήρε μεγάλη νίκη με 3-1 απέναντι στα Χανιά, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 3η αγωνιστική της Super League 2.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των Κρητικών που ήταν αγνώριστοι σε σχέση με τις εμφανίσεις τους έως τώρα στο πρωτάθλημα, ενώ οι Ροδίτες κατάφεραν να “καθαρίσουν” το παιχνίδι στα 7 πρώτα λεπτά όταν και σκόραραν δύο φορές. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Διαγόρας Ρόδου είχε κάνει και το 3-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 3′ λεπτό, μετά από ατομική ενέργεια του Αντεσίνα, ο οποίος απέφυγε τον Καλογεράκη και πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0.

Στο 7′ λεπτό ο Λεσαϊ με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 30′ λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Τα Χανιά δεν κατάφεραν να ξαναμπούν επί της ουσίας στην διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ με τον Βουό στο 83′ λεπτό.

Διαγόρας (Θωμάς Γράφας): Σηφάκης, Αρίας, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλλας, Μασούρας, Τσιαντούλας (72’ Μουντές), Λούκιτς (78’ Φέκκας), Αντεσίνα, Λεσάι (90′ Νικόλης), Μανιάς

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης (19’ Σιλά), Τσορνομάζ (66’ Mπουρσέλης), Τσέλιος (76’ Μιούλερ), Λεμονής, Μανουσάκης (46’ Βουό), Κόλα (46’ Ντίας), Μάναλης