Tάσεις αυτοκτονίας η Παναχαϊκή!

Πηγή: trikalasportiva.gr

Δεν κατάφερε να πάρει τη δεύτερη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα της Super League 2 η Παναχαϊκή που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Α.Ε. Καραϊσκάκης στο γήπεδο της στην Αγυιά. Είναι η δεύτερη απώλεια για την Παναχαϊκή στην έδρα της σε τρεις αγώνες!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές μέσα στην Πάτρα με τον ίδιο δράστη (Μαραθωνίτη 10’ 68’), αλλά οι «κοκκινόμαυροι» ισοφάρισαν και τις δύο φορές με  Γιούση και Κουσκουνά. Με 10 παίκτες για 20 περίπου λεπτά αγωνίστηκαν οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε, καθώς δεν υπήρχαν άλλες αλλαγές. Δοκάρι στις καθυστερήσεις ο Γιούσης!

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Σούλης, Πατάπης, Μαρκοπουλιώτης, Πάνος (55′ Αποστολόπουλος), Σταμόπουλος, Αργυρόπουλος (44′ λ.τ Ανάκογλου), Μουστακόπουλος (74′ Τσερούτι), Μπάτροβιτς, Μασούρας (55′ Κουσκουνάς), Γιούσης, Αραβίδης.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Αργυρίου): Μπουργάνης, Παπανίκου, Τάμπας (10′ λ.τ Κόκας), Γιαννιώτης, Φαν Ίπερεν, Ρουμπανγκούκα (70′ Δερμιτζάκης), Λόβριτς, Νταλακούρας (46′ Κορέλας), Δεινόπαπας (53′ Γαλεάδης), Μαραθωνίτης (70′ Τσούτσης), Δούμτσιος.

Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθήνας)

Βοηθοί: Μπουρζοβίτης, Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)

Κίτρινες: Μουστακόπουλος – Δεινόπαπας, Μπουργάνης