Παρακολουθήσατε μέσω του www.patragoal.gr την εξέλιξη των σημερινών αναμετρήσεων στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαΐας. To “Livescore” είναι μια προσφορά του ψητοπωλείου “στη Σχάρα” (Κορίνθου και Τριών Ναυάρχων).
** Κάντε συνεχώς ανανέωση στο κινητό σας ή με F5 στον υπολογιστή σας, για την συνεχή ενημέρωση των αποτελεσμάτων
** Με έντονο μαύρο χρώμα τα τελικά αποτελέσματα
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Λιμνοχώρι-Αστέρας Τσουκαλεΐκων 1-1 (21΄ Μαντάς – 13΄Φ. Κοτσίνης)
Δόξα Παραλίας-Αχαϊκή 0-1 (32΄Καζαντζής, 63’ Νίκας (απέκρουσε πέναλτι ο Κωνσταντινόπουλος, 79΄Οριστική διακοπή στο για χτύπημα που δέχθηκε ο βοηθός διαιτητή Ζούλης).
Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Νιφορεΐκων 1-0 (74΄Κοκκίνης – 63΄Αποβολή: Μπακάλης)
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Α.Π.Ο. Αρόη-Θύελλα Πατρών 0-6 (7΄, 57΄, 81΄Γκάτσης, 36΄Ν. Κωνσταντινίδης, 61΄, 87΄Κατριβέσης)
Πάτραι Α.Π.Σ.-Αναγέννηση Πατρών 2-1 (28΄,85΄Αγριμάκης – 24΄Αλποχωρίτης)
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Δαβουρλής K. 92-Άνω Καστρίτσι 3-1 (26΄Κλαφουντζής, 57΄ Γαλαριώτης, 78΄Μπάνι – 66΄Βαρέλας)
Νίκη Προαστίου -Αετός Πατρών 1-2 (59΄ Φούντος – 41΄Παπαχρήστος, 91΄ Κλουκίνας)
Καλάβρυτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου (αναβλήθηκε)
Α’ Κατηγορία (1ος Όμιλος) | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Αχαϊκή | 13 | 10 | 1 | 2 | 34 | 10 | 31 |
2 | Δόξα Παραλίας | 13 | 9 | 1 | 3 | 27 | 14 | 28 |
3 | Λιμνοχώρι | 14 | 8 | 3 | 3 | 23 | 7 | 27 |
4 | Πανμοβριακός Ριόλου | 14 | 7 | 3 | 4 | 23 | 12 | 24 |
5 | Αστέρας Τσουκαλεϊκων | 14 | 7 | 2 | 5 | 20 | 14 | 23 |
6 | Δίας Σαραβαλίου | 13 | 6 | 3 | 4 | 22 | 20 | 21 |
7 | Δόξα Νιφορεϊκων | 14 | 5 | 1 | 8 | 12 | 20 | 16 |
8 | Αχαϊός Σαραβαλίου | 14 | 4 | 3 | 7 | 21 | 27 | 15 |
9 | Ίκαρος Πετρωτού | 13 | 2 | 3 | 8 | 15 | 31 | 9 |
10 | Δόξα Χαλανδρίτσας | 14 | 0 | 0 | 14 | 0 | 42 | 0 |
Α’ Κατηγορία (2ος Όμιλος) | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | ΑΠΣ Πάτραι | 14 | 12 | 2 | 0 | 29 | 5 | 38 |
2 | Θύελλα Πατρών | 14 | 10 | 2 | 2 | 48 | 10 | 32 |
3 | Αρης Πατρών | 13 | 8 | 4 | 1 | 32 | 9 | 28 |
4 | Ατρόμητος Πατρών | 14 | 9 | 1 | 4 | 28 | 15 | 28 |
5 | Πήγασος | 13 | 6 | 2 | 5 | 23 | 20 | 20 |
6 | Εθνικός Πατρών | 13 | 6 | 1 | 6 | 20 | 20 | 19 |
7 | ΑΕ Πάτρα 2005 | 13 | 5 | 0 | 8 | 18 | 21 | 15 |
8 | ΑΠΟ Αρόη | 14 | 4 | 0 | 10 | 20 | 41 | 12 |
9 | Αναγέννηση Πατρών | 14 | 2 | 0 | 12 | 13 | 48 | 6 |
10 | Ηρακλής Πατρών | 14 | 0 | 0 | 14 | 0 | 42 | 0 |
Α’ Κατηγορία (3ος Όμιλος) | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Αιγείρα/Ακράτα | 13 | 10 | 2 | 1 | 28 | 9 | 32 |
2 | Κεραυνός Αγ. Βασιλείου | 13 | 10 | 2 | 1 | 29 | 6 | 32 |
3 | Αετός Πατρών | 14 | 7 | 4 | 3 | 20 | 14 | 25 |
4 | Νίκη Προαστίου | 14 | 7 | 3 | 4 | 23 | 14 | 24 |
5 | Θύελλα Αιγίου | 13 | 5 | 4 | 4 | 20 | 24 | 19 |
6 | Δαβουρλής Κ92 | 14 | 4 | 5 | 5 | 16 | 19 | 17 |
7 | Καλάβρυτα | 13 | 4 | 2 | 7 | 16 | 21 | 14 |
8 | Αναγέννηση Ψαθοπύργου | 13 | 3 | 1 | 9 | 15 | 27 | 10 |
9 | Ανω Καστρίτσι | 14 | 2 | 3 | 9 | 11 | 24 | 9 |
10 | Αετός Ρίου | 13 | 1 | 2 | 10 | 10 | 30 | 5 |