Ο Αχαϊκός κέρδισε την Αστραπή Ψαροφαΐου με 3-0 και συνέχισε την ανοδική του πορεία. Η ομάδα του Δημήτρη Ξηνταρόπουλου θα πρέπει να αναθεωρήσει τους στόχους της, αφού κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό.
“Διπλάρα” για Πυρσό επί του Φαραϊκού που παραπαίει . Πολύ δύσκολη νίκη για τον Ατρόμητο Λάππα επίτων Καμινίων, επιβλητική “τεσσάρα” για την Α.Ε. Αιγίου με χατ-τρικ Αϊντίνι στην επιστροφή στο σπίτι της.
ΣΑΒΒΑΤΟ 6/11
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Αστραπή Ψαροφαΐου-Αχαϊκός 0-3 (6΄ , 11΄Τζουραμάνης, 86΄Δήμας)
Φαραϊκός-Πυρσός Πατρών 0-1 (89΄ Φράγκος)
Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα 2015 2-4 (38 Χατζήπαπας, 73΄Κανελλόπουλος – 9΄ , 86΄ Ν. Φραγκούλιας, 78΄πεν., 94΄ Ανδρεόπουλος)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
A.E. Αιγίου-ΠΑΟΚ Πάτρας 4-0 (20΄, 26΄πεν., 61΄ Αϊντίνι, 50΄Τζιαντομένικο)
Β’ Κατηγορία (1ος Όμιλος) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | +- | Β |
1 | Ατρόμητος Λάππα | 5 | 5 | 0 | 0 | 14 | 3 | 11 | 15 |
2 | Πείρος Ισώματος | 4 | 4 | 0 | 0 | 9 | 1 | 8 | 12 |
3 | Γαλήνη | 4 | 4 | 0 | 0 | 8 | 0 | 8 | 12 |
4 | Πυρσός | 5 | 4 | 0 | 1 | 9 | 3 | 6 | 12 |
5 | Ατλάς Πατρών | 5 | 3 | 0 | 2 | 10 | 6 | 4 | 9 |
6 | Αχαϊκός | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 6 | 3 | 9 |
7 | Ικαρος Λακκόπετρας | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | 2 | 6 |
8 | Σταροχώρι | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 6 |
9 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 4 | 1 | 2 | 1 | 7 | 2 | 5 | 5 |
10 | Αστραπή | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 7 | -4 | 4 |
11 | Καμίνια | 4 | 1 | 0 | 3 | 6 | 9 | -3 | 3 |
12 | Περιβόλα | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 10 | -8 | 3 |
13 | Ολυμπιακός Πατρών | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 6 | -4 | 1 |
14 | Δάφνη Πατρών | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 8 | -6 | 1 |
15 | Φαραϊκός | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 | 9 | -7 | 1 |
16 | Λέων Αλισσού | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 15 | -15 | 0 |
Β’ Κατηγορία (2ος Όμιλος) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | +- | Β |
1 | Απόλλων Εγλυκάδος | 4 | 4 | 0 | 0 | 13 | 3 | 10 | 12 |
2 | Αχιλλέας Καμαρών | 4 | 3 | 1 | 0 | 9 | 3 | 6 | 10 |
3 | ΑΕ Αιγίου | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 | 2 | 5 | 9 |
4 | ΑΠΣ Ζαβλάνι | 4 | 2 | 1 | 1 | 12 | 5 | 7 | 7 |
5 | Δρέπανο | 4 | 2 | 1 | 1 | 9 | 6 | 3 | 7 |
6 | Πανιώνιος/Αχιλλέας | 4 | 2 | 0 | 2 | 9 | 4 | 5 | 6 |
7 | Αργυρά | 4 | 1 | 3 | 0 | 7 | 4 | 3 | 6 |
8 | Φοίνικας Ζήριας | 4 | 2 | 0 | 2 | 11 | 9 | 2 | 6 |
9 | Απόλλων Συνοικισμού | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 8 | -4 | 6 |
10 | Φλόγα Ροδιάς | 4 | 1 | 1 | 2 | 8 | 8 | 0 | 4 |
11 | Πετεινοί | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 8 | -1 | 4 |
12 | Αβυθος Αιγιαλείας | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 2 |
13 | Αστέρας Τέμενης | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 1 |
14 | ΠΑΟΚ Πάτρας | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 12 | -8 | 1 |
15 | Αυτόνομη | 4 | 0 | 0 | 4 | 3 | 26 | -23 | 0 |
ΚΥΡΙΑΚΗ 7/11
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Δάφνη Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Γιώργος Αγγελόπουλος
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας : Γαλήνη-Περιβόλα, Ανδρέας Καραβασίλης
Γήπ. Χαλανδρίτσας: Σταροχώρι-Πείρος Ισώματος, Κώστας Ταξιάρχης
Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας, Νίκος Μέρμηγκας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ρίου, 11:30π.μ.: A.E. Δρέπανου-Φοίνικας/ Ζήριας, Στέφανος Μαχαίρας
Γήπ. Πετρωτού, 12:30μ.μ.: Πετεινοί-Πανιώνιος /Αχιλλέας, Γιάννης Κονιδάρης
Γήπ. Καμαρών, 3μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Αυτόνομη, Σπύρος Σταυρόπουλος
Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Ζαβλάνι/Αίας -Απόλλων Εγλυκάδος, Χαράλαμπος Πετρόπουλος
Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Απόλλων Συνοικισμού, Αλέξης Καμζόλας