Νίκη για τον Αίαντα Γαστούνης στον εξ αναβολής αγώνα με τον Πανγυθεατικό

Με τον αρχηγό του Γιώργο Σταθάτο σε πολύ μεγάλα κέφια, ο Αίας πέτυχε τη νίκη γοήτρου απέναντι στον Πανγυθεατικό, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την Γ’ Εθνική

Στο 20′ λεπτό και σε σέντρα σουτ του Σταθάτου, ο Πυρρής με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Σταθάτος από ασίστ του Παπαχριστόπουλου έγραψε το 2-0.

Στπ 45′ λεπτό και πάλι ο Σταθάτος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0, με τον Παπασωτηρίου στο 51′ λεπτό να πετυχαίνει ακόμα ένα τέρμα για τον Αίαντα Γαστούνης, ανεβάζοντας το σκορ στο 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με δύο τέρματα στην εκπνοή του αγώνα του Μανωλάκου.

Αίας Γαστούνης: Βίλλιος, Χριστοφοράτος, Μαργαρίτης, Βατσής, Τριανταφυλλόπουλος, Τσακοπιάκος, Τσιρίκος (75′ Σεϊδόπουλος), Καράγιωργας (46′ Παπασωτηρίου), Σταθάτος (75′ Κουλούρης), Πυρρής, Παπαχριστόπουλος (46′ Μουτσάι).

Πανγυθεατικός: Καβαλιώτης, Πετρόπουλος, Κακούρος, Κωστάκος, Αναστασάκος, Μανωλάκος, Αμπαζάι (80′ Κουμουτσέας), Τσάρι (57′ Μανιάτης), Κουτσιουμάρης, Παναγόπουλος (87′ Σκουλαρίκος), Μπερδούσης (80′ Αδριανός).