Άρης Πατρών: Έχει χρησιμοποιήσει τέσσερις τερματοφύλακες, πλουραλισμός στους σκόρερ

Ενδιαφέροντα στατιστικά για την ομάδα του Άρη Πατρών:

🔴Η ομάδα των Προσφυγικών έχει το απόλυτο στις εκτελέσεις πέναλτι. Ο Γιάννης Σπανός έχει 3/3 και ο Μίλτος Μητρόπουλος 2/2.
🔴Ήδη έχουν αγωνιστεί τέσσερις τερματοφύλακες, Αναστασοβίτης, Τσιρίνης, Θωμάς και Πάντος.
🔴Ο Ατίλιο Λιμάτσι είναι ο μοναδικός ποδοσφαιριστής του Άρη που έχει αγωνιστεί και στα 10 παιχνίδια, ενώ παράλληλα έχει και τα περισσότερα λεπτά συμμετοχής (770). Ακολουθεί ο Φώτης Γεωργαντόπουλος με 9 συμμετοχές και 718 λεπτά.
🔴Ο Γιάννης Σπανός είναι ο ποδοσφαιριστής με τα περισσότερα χατ τρικ στο πρωτάθλημα. Εχει φτάσει τα τρία με Αετό Ρίου (7-0), Αχαϊκό (5-1) και ΑΕ Καλαβρύτων (8-0).
🔴Το 8-0 επί της ΑΕ Καλαβρύτων είναι μέχρι στιγμής το μεγαλύτερο σκορ στο πρωτάθλημα.
🔴Ο Αρης Πατρών παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας.
🔴Ο Ράφαηλ Σιδέρης έγινε ο 11ος ποδοσφαιριστής του Αρη Πατρών που σκοράρει στο φετινό πρωτάθλημα.
🔴Οι «κόκκινοι» έχουν την καλύτερη επίθεση στην Α’ Κατηγορία με 39 γκολ, το οποίο μεταφράζεται σε 3,9 γκολ ανά παιχνίδι!
🔴Συνολικά έχουν χρησιμοποιηθεί 27 ποδοσφαιριστές από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ

Μεγάλη νίκη για τον Αρη/Πετεινούς, η οποία νίκησε 2-1 τη Θύελλα/Απόλλωνα Εγλυκάδας στο «Φ. Αραβαντινός», για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της ΕΠΣ Αχαΐας (Α’ Ομιλος).

Οι παίκτες που επέλεξε ο Κώστας Κωνσταντινίδης ήταν οι: Γ. Τσιρίνης, Π. Τσιρίνης, Βανδώρος, Κολοκυθάς, Χότζα, Γουρδούπης, Σπανός, Κορφιάτης, Παρασκευόπουλος, Μαντάς, Κανελλόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Ανδρικόπουλος, Τσιμεράκης, Κούλος, Λαμπρινάκος, Μαλιούκης, Μαραντζής, Τσίχλας, Κραβαριώτης, Παπαευθυμίου.