Έσωσε τον πολύτιμο βαθμό η Παναχαϊκή στο Ρέντη

Παρακολουθήσατε μέσω του PatraGoal λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου στην Super League 2, ανάμεσα στον Ολυμπιακό Β’ και την Παναχαϊκή.

Οι “κοκκινόμαυροι” αν και βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να φτάσουν στην ισοφάριση σε 2-2 και να πάρουν τον σημαντικό πόντο εν όψει των Play Out. Ο Τηλυκράτης Λευκάδας υποβιβάσθηκε απευθείας στην Γ’ Εθνική, μετά την ήττα του από τον Γιούχτα.

22
5′ Μπά
9′ Πινακάς
80′ Πατρινός
88′ Γαϊτανίδης

Το φίλμ του αγώνα :

1′ Σέντρα στο παiχνίδι για την Παναχαϊκή με τον De Tomas

5′ Γκοολλ για τους γηπεδούχους, όταν ο Μπά μετά από ενέργεια του Κειτά από αριστερά, με πλασέ άνοιξε το σκορ για το 1-0

9′ Γκοολλ και πάλι για τον Ολυμπιακό Β’, όταν σε σέντρα του Μπακαλιάνη από τα δεξιά, ο Πινακάς με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Αριέλ Ιμπαγάσα.

11′ Πρώτη απειλή για την Παναχαϊκή, όταν σε κόρνερ του Λιοφάγου, ο Ζαμόρα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

19′ Σούτ του Καραγιάννη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

22′ Καλό σουτ του Σαπουντζή για τον Ολυμπιακό Β’ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Οικονομάκης.

24′ Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους, όταν ο Μπά βρέθηκε σε τετ α τετ απέναντι από τον Οικονομάκη, αλλά πλάσαρε άουτ.

31′ Νέα καλή στιγμή για τους ερυθρόλευκους, όταν ο Κειτά από αριστερά έβγαλε την σέντρα, αλλά ο Μπα στην προβολή έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

35′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή, όταν ο Λιοφάγος εκτέλεσε το φαόυλ, ο Ζαμόρα έστειλε με κεφαλιά την μπάλα άουτ.

44′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή σε σουτ του Τραορέ από δεξιά που κόντραρε και πέρασε ελάχιστα κόρνερ.

58′ Ακυρώνεται τέρμα του Ολυμπιακού ως οφσαίντ.

62′ Κεφαλιά του Πέρεζ, η μπάλα περνάει άουτ.

64′ Ωραία ενέργεια του Κεϊτά, περνάει όποιον βρει μπροστά του αλλά θα νικηθεί στο τετ α τετ από τον Οικονομάκη.

67′ Νέα μεγάλη απόκρουση του Οικονομάκη σε κεφαλιά του Κείτα.

72′ Τρομερή διπλή στιγμή με Ντε Ολιβέιρα και Νάστο έπειτα από την κακή έξοδο του Παπαδούδη.

80′ Γκοολλ για την Παναχαϊκή, όταν ο Πατρινός εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες στην άμυνα των γηπεδούχων από την εκτέλεση κόρνερ και έσπρωξε με προβολή την μπάλα με στα δίχτυα.

88′ Γκοολλ για την Παναχαϊκή, όταν ο Γαϊτανίδης σούταρε, η μπάλα βρήκε στον Αποστολόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα.

90′ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους με δοκάρι του Μπακαλιάνη σε φάουλ του Σαπουντζή.

Ολυμπιακός Β’ (Α. Ιμπαγάσα) : Παπαδούδης, Μπα, Μπαγκαλιάτης, Σγουρός (87′ Λαίτνερ), Αποστολόπουλος, Κεραμίδας, Μαρίνος (72′ Κατσουλίδης), Σαπουντζής, Κεϊτά (78′ Καρακούτης), Πινακάς (78′ Μαυρουδής), Αργυρίου

Παναχαϊκή : (Γ. Τάτσης) : Οικονομάκης, Καραγιάννης (29′ Νάστος), Zamora, Baret, Λιοφάγος, Προύντζος, Πετράτος (53′ Perez), Zekhov (70′ Γαϊτανίδης), De Tomas (53′ De Oliveira), Πατρινός, Mulder (29′ Traore)

Τα τελικά αποτελέσματα των υπόλοιπων παιχνιδιών της 22ης αγωνιστικής

Χανιά – Ηλιούπολη 3-1 (37′ Κόλα, 41′ Μάναλης, 51′ Μιούλερ  / 29′ Παντελίδης)

Καλαμάτα – Athens Kallithea 1-0 (38′ πεν. Μπαράλες)

Αιγάλεω – Ιωνικός 1-2 (23′ Νταβιώτης / 72′, 94′ Ντάουντα)

Παναθηναϊκός Β’ – Διαγόρας 2-2 (54′ Μπιλάλ, 61′ πεν. Φουρτάδο / 77′ Πολάκης, 89′ Δερμιτζάκης)

Γιούχτας – Τηλυκράτης 1-0 (15′ Μπρούς)