Έφυγε και πάλι με άδεια χέρια από την Καλαμάτα

Παρακολουθήσατε στις 15.00 λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Καλαμάτα και την Παναχαϊκή, για την 10η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2

Οι κοκκινόμαυροι αν και στάθηκαν αρκετά καλά, δέχθηκαν ένα τέρμα από τον Ακόστα και έφυγαν δυστυχώς χωρίς να πάρουν κάτι από τον αγώνα

Το φίλμ του αγώνα :

1′ Έναρξη στον αγώνα με τον Μπαράλες για την Καλαμάτα

2′ Σούτ του Μπαράλες, μπλοκάρει εύκολα ο Κολοβούρης, στην πρώτη στιγμή του αγώνα

14′ Παραλίγο λάθος του Κολοβούρη που δεν μπλοκάρει την μπάλα, έδιωξε όμως σωτήρια ο Λιοφάγος

20′ Κεφαλιά του Χριστόπουλου, πολύ μακριά από την εστία του Γιαννίκογλου

21‘ Κίτρινη κάρτα στον Γρηγορόπουλο για μαρκάρισμα στον Βαλεριάνο

22‘ Φάουλ του Τάτου, η μπάλα μακριά απο τα δοκάρια του Κολοβούρη

33′ Μεγάλη φάση για την Καλαμάτα, με τον Ακόστα να σεντράρει, τον Μπαράλες να πιάνει την κεφαλιά και να αναγκάζει τον Κολοβούρη να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ

35′ Νέα καλή στιγμή για την Καλαμάτα, με τον Κολοβούρη να μπλοκάρει σταθερά την κεφαλιά του Πασά

47′ Κόρνερ από τον Τάτο, ο Άλνες πιάνει την κεφαλιά αλλά μπλοκάρει ο Κολοβούρης

52′ Νέα μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους, όταν μετά την κεφαλιά του Αρίμπα, ο Δημόπουλος σούταρε από πλεονεκτική θέση λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κολοβούρη

53′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή σε αντεπίθεση, με τον Αλιμπέ να μην μπορεί να πασάρει στον Πατρινό που ήταν σε κενή εστία και να στέλνει την μπάλα επάνω στον Γιαννίκογλου

58′ Γκοολλ για την Καλαμάτα σε αδράνεια της άμυνας της Παναχαϊκής, ο Μπαράλες έδωσε στον Ακόστα, ο οποίος με σούτ άνοιξε το σκορ.

67′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με το σούτ του Τάτου να περνάει λίγι δίπλα από τα δοκάρια του Κολοβούρη

89′ Ο Κολοβούρης μπλοκάρει γύρισμα του Κασάλντι

Οι συνθέσεις των ομάδων

Καλαμάτα (Μ. Χάβος) : Γιαννικόγλου, Μοσέρ (46′ Ραπόσο), Βαλεριάνος, Αρίμπας, Δημόπουλος (85′ Μπαξεβάνος), Παπατόλιος, Αλβες (59′ Κασάλντι), Ακόστα, Τάτος (85′ Καραγκούνης), Πασάς, Μπαράλες (59′ Ρόβας)

Παναχαϊκή (Γ. Τάτσης) : Κολοβούρης, Καραγιάννης (80′ Μαρτίνεθ), Λιοφάγος, Μπάρε, Γκαντσιέ, Γρηγορόπουλος (70′ Παραστατίδης), Μασούρας, Ντε Ολιβέιρα (80′ Πετράτος), Πατρινός (70′ Ιατρούδης), Χριστόπουλος (39′ Αλίμπε), Αποστολόπουλος

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ :

** Ο Θεόδωρος Πουλόπουλος του Συνδέσμου Πειραιά, με βοηθούς των Ρουσλάν Ισακοβίδη από τον Σύνδεσμο Λακωνίας και τον Μιχαήλ Σγουράκη από τον Σύνδεσμο Πειραιά, είναι η διαιτητική τριάδα του αγώνα