Δεν περνάει κανείς στο “κάστρο” της Αβύθου, νέα νίκη για τον Παναιγιάλειο

Παρακολουθήσατε στις 12.00 λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και την Ελλάς Σύρου, για την 13η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ο Παναιγιάλειος κράτησε το απόλυτο στο γήπεδο της Αβύθου, πέτυχε ακόμα μια νίκη και έκανε το 7 στα 7 απέναντι και στην Ελλάς Σύρου την οποία κέρδισε με 2-1, συνεχίζοντας στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Το φίλμ του αγώνα :

5′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, με τον Κραγιόπουλο να πασάρει μακρινή μπαλιά στον Φωκαϊδη, ο οποίος με σούτ από καλή θέση έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από τα δοκάρια της Ελλάς Σύρου

13′ Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με τον Ι. Παπαδόπουλο να απομακρύνει το τετ α τετ με τον Μούντριχα

14′ Γκοοολλλ για τον Παναιγιάλειο, με τον Σανδραβέλη να σεντράρει από τα αριστερά και τον Βασίλτση με καταπληκτικό γυριστό σούτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Ελλάς Σύρου

25′ Καλή ευκαιρία για την Ελλάς Σύρου, με τον Ι.Παπαδόπουλο να προλαβαίνει τον Μελισσόπουλο πριν αυτός γίνει επικίνδυνος

26′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Κοντοχρήστου, η μπάλα περνάει από όλους, χωρίς κάποιος να την βρεί και να την σπρώξει στα δίχτυα

27′ Γκοολλλ και πάλι για τον Παναιγιάλειο, με τον Σανδραβέλη να σεντράρει από τα αριστερά και τον Μακρή με κεφαλιά να στέλνει για 2η φορά την μπάλα στα δίχτυα της Ελλάς Σύρου.

36′ Νέα καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο, με τον Κοντοχρήστο να εκτελεί το φάουλ και τον Λουκά με προβολή να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Β. Παπαδόπουλου

40′ Υποψία φάσης για τους φιλοξενούμενους, με την κεφαλιά του Καρμοίρη να περνάει αρκετά μακριά από την εστία του Ι. Παπαδόπουλου

41′ Νέα μεγάλη στιγμή για τον Παναιγιάλειο, με τον Βασίλτση να δείνει έτοιμο γκόλ στον Φωκαϊδη, ο οποίος νικήθηκε από το ύψος του πέναλτι από τον πορτιέρο της Ελλάς Σύρου

52′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιγιάλειο, με το καλό σου του Λουκά να διώχνει σωτήρια ο Β. Παπαδόπουλος

53′ Η πρώτη μεγάλη στιγμή για την Ελλάς Σύρου, με την κεφαλιά του Μπόσιο μετά το φάουλ του Καρμοίρη, να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Ι. Παπαδόπουλου

60′ Φωνές του Παναιγιάλειου για χέρι αμυνόμενου σε κεφαλιά του Φωκαϊδη, ο διαιτητής Μπέγκος είναι κοντά στην φάση και λέει να συνεχιστεί ο αγώνας

75′ Φάουλ για τους φιλοξενούμενους, η κεφαλιά του Μηνά περνάει αρκετά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των μελανολεύκων

81′ Επικίνδυνη σέντρα σούτ του Ζαχί, ο Μάγκας έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Παναιγιάλειου

84′ Γκοολλ για την Ελλάς Σύρου, η οποία σε σέντρα του Ζαχί, μειώνει με τον Μελισσόπουλο σε 2-1 και δίνει άλλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι

90′ Διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για χέρι αμυντικού του Παναιγιαλείου, ο Μπέγκος λέει να συνεχιστεί ο αγώνας

Τέλος στον αγώνα. 7η νίκη στην Άβυθο για τον Παναιγιάλειο που κρατάει το απόλυτο των βαθμών

Οι Συνθέσεις του αγώνα

Παναιγιάλειος (Ν. Μανούρας) : Ι. Παπαδόπουλος, Μωραϊτης, Κυριακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαϊδης, Μακρής, Κοντοχρήστος, Σανδραβέλης (75′ Τρέσα), Λούκας (80′ Τ. Παπαδόπουλος), Κραγιόπουλος, Βασίλτσης (68′ Σκούτας)

Ελλάς Σύρου (Π. Χριστοφιλέας) : Β. Παπαδόπουλος, Ζαφείρης, Ζαχί, Οικονομόπουλος (46′ Παυλόπουλος / λ.τ. 62′ Παράβαλος), Μάγκας, Καρμοίρης, Μπόσιο, Μούντριχας, Μηνάς (90′ Συριανός), Πάμπελ, Μελλισόπουλος

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ :

** 4 κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Μαυρόπουλος και θα απουσιάσει από τον επόμενο εκτός έδρας αγώνα με τον Παναργειακό

** Άλλαξαν τελικά τις φανέλες τους οι ποδοσφαιριστές της Ελλάς Σύρου, όπως ορίζει ο ΚΑΠ

** Καθυστέρηση τουλάχιστον 35 λεπτών έχουμε στην έναρξη του αγώνα, λόγω των στολών που φοράνε οι ομάδες. Ο διαιτητής αρχικά έδωσε το οκ για τις φανέλες, αλλά στην συνέχεια έχει ζητήσει να αλλάξουν οι γηπεδούχοι εμφάνιση.

** Ο Ανδρέας Μπέγκος του Συνδέσμου Αργολίδας με βοηθούς του Παναγιώτη Κωνσταντακόπουλο και Παναγιώτη Τσούκα από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας είναι οι διαιτητές του αγώνα

** Γύρω στα 600 άτομα βρίσκονται στην κερκίδα του γηπέδου της Αβύθου, μεταξύ των οποίων και 20 φιλάθλοι της Ελλάς Σύρου