Ήττα στα Γιάννενα για τις γυναίκες του Ατρομήτου (video)

Την ήττα με 2-1 στα Γιάννενα από τους Τίγρεις, γνώρισαν τα κορίτσια του Ατρόμητου Ζαρουχλεϊκων, σε αγώνα για την 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, απειλήθηκε ελάχιστες φορές από την Πατρινή ομάδα, ενώ η ομάδα από τα Γιάννενα είχε και δυο δοκάρια, στο 4′ με την Μπόλωση και στο 48′ με την Ράπτη.

Το 1-0 έγινε στο 14′ λεπτό με πλασέ της Μπόλωση, με τον Ατρόμητο να απαντάει στο 32′ με την Ι. Λαζανά, η οποία με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου, η Μπόλωση έκλεψε την μπάλαμ, πήκε στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-1 για τους Τίγρεις, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

Τίγρεις: Παπαδημητρίου, Κουτσάφτη, Αγγελιδάκη (70′ Τζίμα), Λέντη, Πριλίγκου, Κώτση, Δασκάλου, Σκούρου, Ράπτη, Μαργώνη, Μπόλωση (70′ Γρίβα)

Ατρόμητος Ζαρουχλέικων: Νταβαντζη, Φωτεινή, Τότολου, Κουλουμπή, Δαρβίρα (62′ Κορωνάκη), Φουκάκη, Μέρτη, Β. Λαζανά, Λεμπέση (28′ λ.τ. Μπούντα), Ι. Λαζανά, Θοδωρή (62′ Ντούζα)