Ήττα στη Ρόδο για τον Παναιγιάλειο από τον Ιάλυσο

Παρακολουθήσατς μέσα από το PatraGoal την εξέλιξη του αγώνα του Παναιγιάλειου στην Ρόδο απέναντι στον Ιάλυσο καθώς και τα υπόλοιπα παιχνίδια της 27ης αγωνιστικής.

Σε ένα άκρως εντυπωσιακό παιχνίδι, ο Παναιγιάλειος γνώρισε την ήττα στη Ρόδο από τον Ιάλυσο με 4-2.

Οι Αιγιώτες έβγαλαν ανακοίνωση-καταγγελία για τον ποδοσφαιριστή τον Ροδιτών Παντελή Αθανασίου, ο οποίος επιτέθηκε στον προπονητή της ομάδας Νίκο Μανούρα, πριν την έναρξη του αγώνα.

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Παναργειακός μέσα στην Κόρινθο επί της τοπικής ομάδας στο ντέρμπι πρωτοπόρων και πήρε κεφάλι στη βαθμολογία.

ΙΑΛΥΣΟΣ ΡΟΔΟΥ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 4-2 (16’ Κάμπα, 44’ πεν. Χατζησάββας, 57’ Εμπουμπά, 84’ πεν. Αθανασίου / 26’ Πίσπας, 69’ Βασίλτσης)

Το φιλμ του αγώνα :

5’ Πρώτη απειλή για τους Αιγιώτες αλλά στην σέντρα του Τσίπρα για τον Μακρή, αυτός ήταν εκτεθειμένος σε οφαΐντ.

14’ Επικίνδυνο φάουλ του Ιντρίζι, ο Εμπουμπά δεν κατάφερε να μπει στην πορεία της μπάλας και να γίνει απειλητικός.

16’ Γκοολλ για τους γηπεδούχους, με ωραίο σουτ του Κάμπα μέσα από την περιοχή που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

19’ Νέα ευκαιρία για τον Ιάλυσο, όταν ο Ιντρίζι εκτέλεσε φάουλ, ο Εμπουμπά έκανε την προβολή αλλά ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε την μπάλα.

26’ Γκοολλ για τον Παναιγιάλειο, όταν μετά από γύρισμα του Κίτου στην περιοχή, ο Πίσπας με ωραίο διαγώνιο πλασέ νίκησε τον Τσιγάρο, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

43’ Πέναλτι κερδίζει ο Ιάλυσος σε χέρι του Μωραΐτη.

44’ Γκοολλ με την εύστοχη εκτέλεση του Χατζησάββα.

54’ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους, όταν το μακρινό σουτ του Γιώργου, έδιωξε με υπερένταση ο Παπαδόπουλος.

57’ Γκοολλ για τον Ιάλυσο, όταν από κόρνερ του Κάμπα, ο Εμπουμπά με κεφαλιά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 3-1.

69’ Γκοολλ για τους Αιγιώτες που μειώνουν το σκορ, όταν από εκτέλεση φάουλ του Σανδραβέλη από τον χώρο της μεσαίας γραμμής, η μπάλα έφτασε στον Μακρή, ο οποίος με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Βασίλτση και ο τελευταίος με προβολή νίκησε τον Τσιγάρο για το 3-2.

83’ Πέναλτι για τον Ιάλυσο σε ανατροπή του Κάμπα από τον Παπαδόπουλο.

84’ Γκοολλ για τον Ιάλυσο με την εύστοχη εκτέλεση του Αθανασίου.

Ιάλυσος Ρόδου (Π. Σπάρταλης) : Τσιγάρος, Πατσίλης, Χότζα, Καραγεώργης, Ιντρίζι, Γιώργου, Αθανασίου (91’ Βλαχάβας), Δωματάς (78’ Χατζηνικόλας), Κάμπα (87’ Ραπάϊ), Χατζησάββας (78’ Τερζίου), Εμπουμπά

Παναιγιάλειος (Ν. Μανούρας) : Ι. Παπαδόπουλος, Τακίδης, Κίτος (78’ Τρέσα), Μωραΐτης, Φωκαΐδης (62’ Κοτσόκολος), Μακρής, Πίσπας (56’ Λιάτος), Κοντοχρήστος, Σανδραβέλης, Τσίπρας, Βασίλτσης

Καταγγελία Παναιγιάλειου πριν το ματς

“Ο Παναιγιάλειος Γ.Σ. βρίσκεται στη δυσάρεστη θέση να καταγγείλει τον ποδοσφαιριστή του Γ.Α.Σ. Ιαλυσού Παντελή Αθανασίου διότι κατά την άφιξη της ομάδας μας στο Οικονομίδειο γήπεδο, για το μεταξύ μας παιχνίδι στα πλαίσια της 27 αγωνιστικής, κινήθηκε απειλητικά κατά του προπονητή μας Νίκου Μανούρα αρχικά με λεκτική επίθεση και στη συνέχεια παρότι αποπειράθηκε να χειροδικήσει, επενέβησαν τόσο οι άνθρωποι του συλλόγου μας όσο και παράγοντες της ομάδας του και τον απομάκρυναν».

Τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα παιχνίδια της 27ης αγωνιστικής :

Κόρινθος – Παναργειακός 0-1 (44’ Τσούτσης)

ΑΕΡ Αφάντου – Ρόδος 2-1 (82’ Λαθούρης, 95’ Σπαχιού / 10’ Νικολόπουλος)

ΑΕ Μεσολογγίου – Βύζας Μεγάρων 1-2 (92’ Κράνης / 25’ Ι. Καραγιάννης, 60’ Μ. Καραγιάννης)

Μαρκό – Ερμιονίδα 3-1 (6’, 10’ Γιαννιτσάνης, 74’ Ευθυμίου / 63’ )

Αστέρας Βάρης – ΑΟ Πυλίου Κω 3-0

Εράνη Φιλιατρών – Ελλάς Σύρου 0-2 (28’ Μούντριχας, 58’ Παυλόπουλος)