Ήττα στις λεπτομέρειες για ΝΟΠ

Ήττα στις λεπτομέρειες για την ομάδα του ΝΟΠ απέναντι στον ΑΝΟ Γλυφάδας με σκορ 8-7.

Η αστοχία, αλλά και κάποιες κακές επιθετικές επιλογές στέρησαν τη δυνατότητα από την ομάδα της Πάτρας να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, ενώ θα μπορούσε να διεκδικήσει ακόμα και τη νίκη. Το παιχνίδι ξεκίνησε με αργό ρυθμό και με την Γλυφάδα να βρίσκεται συνέχεια μπροστά στο σκορ και το ημίχρονο να λήγει 5-3 υπέρ της.

Στη 2η περίοδο παρόλο που η διαφορά έφτασε τα 3 τέρματα ο ΝΟΠ κατάφερε να πετύχει γρήγορα γκολ για να φτάσουμε στην τελευταία περίοδο με το σκορ στο 7-6 υπέρ της Γλυφάδας.

Η 4η περίοδος ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παίζουν καλές άμυνες για να φτάσουμε 1 λεπτό πριν το τέλος, όπου ο ΝΟΠ ισοφάρισε σε 7-7. Στην επόμενη επίθεση η Γλυφάδα κατάφερε να προηγηθεί με πέναλτι ενώ στην τελευταία η ομάδα της Πάτρας δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.

Τα 8λεπτα: 2-3, 3-5, 6-7, 7-8

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Λαμπάτος, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Γεωργαράς 2, Παπαχριστόπουλος 2, Τζώρτζης, Πασσάς, Ανδρικόπουλος, Γκότσης, Βικάτος 1, Γαβαλάς, Βυθούλκας, Wilson 1, Μπετχαβάς 1