Ήττα στο Άργος για τον μέτριο Παναιγιάλειο

Παρακολουθήσατε στις 15.00 μέσα από το www.patragoal.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα του Παναιγιαλείου στο Άργος απέναντι στον Παναργειακό, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι Αιγιώτες μετά από μέτρια εμφάνιση, γνώρισαν την ήττα στο Άργος με 1-0 και έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν ακόμα περισσότερο την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

10
18′ Τσιράκης

Το φίλμ του αγώνα :

2′ Πρώτη μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους, με την εκτέλεση φάουλ του Μαρίνη και την κεφαλιά του Ταβάρες που έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ι. Παπαδόπουλου.

3′ Λάθος γύρισμα των αμυντικών του Παναργειακού, ο Λουκάς πήρε την μπάλα αλλά το πλασέ του έδιωξε με το σώμα ο πορτιέρο Καραργύρης.

10′ Επικίνδυνη κεφαλιά του Καπετανάκη μετά από εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ι. Παπαδόπουλου.

18′ Γκοοολλλ για τον Παναργειακό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Μαρίνη, ο Τσιράκης με σούτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναιγιάλειου.

24‘ Μεγάλη ευκαιρία για τους Αιγιώτες, με το ψαλιδάκι του Μακρή να κοντράρει σε αμυνόμενους και συγκεκριμένα στον Ροκαϊ και να φεύγει κόρνερ.

32′ Αποβολή με δύο κίτρινες κάρτες για διαμαρτυρία στον Νίκο Μανούρα, ο οποίος αποβάλλεται από τον πάγκο της ομάδας του Παναιγιάλειου.

34′ Άσχημη εκτέλεση φάουλ του Κοντοχρήστου, η μπάλα πολύ πάνω από τα δοκάρια του Καραργύρη.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Βαγγέλη Μακρή του Παναιγιαλείου.

57′ Κίτρινη κάρτα για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Βασίλτση.

58‘ Μπαλιά του Ντε Σόουζα παράλληλα προν την εστία του Παπαδόπουλου, ο Ελευθεριάδης δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή.

60′ Ο Αιγιώτης Αλέξανδρος Σακελλαρόπουλος και πρώην ποδοσφαιριστής των “μελανόλευκων” μπαίνει στον αγώνα στην θέση του Τσιράκη.

65′ Κίτρινη κάρτα και στον Σκούρτα και τράβηγμα φανέλας ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων

68′ Σέντρα από τον Ντε Σόουζα, κεφαλιά του Τσιόλη λίγο δίπλα από το δοκάρι του Παπαδόπουλου.

69′ Αδύναμο σουτ του Κραγιόπουλου, μπλοκάρει εύκολα ο Καραργύρης.

72′ Διαμαρτυρίες για κράτημα στον Μακρή σε προσπάθεια για σούτ, ο διαιτητής Ζαχαρόπουλος δίνει επιθετικό φάουλ.

75′ Καλό σουτ του Ντε Σόοουζα μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Λουκά για μαρκάρισμα στον Μούγιο.

81‘ Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους σε γύρισμα του Ελευθεριάδη που κόντραρε σε αμυνόμενους του Παναιγιαλείου.

88′ Γυριστό σουτ του Ντε Σόουζα, η μπάλα φεύγει άουτ.

Τέλος στον αγώνα, με τον Παναιγιάλειο να γνωρίζει την ήττα στο Άργος με 1-0

Συνθέσεις :

Παναργειακός (Γ. Βαζάκας) : Καραργύρης, Λιακόπουλος, Καρέλης, Καπετανάκης, Ροκαϊ, Μαρίνης, Ελευθεριάδης, Τσιόλης (79′ Γάσπαρης), Ταβάρες (74′ Μούγιος), Τσιράκης (60′ Σακελλαρόπουλος), Ντε Σόουζα

Παναιγιάλειος (Ν. Μανούρας) : Ι. Παπαδόπουλος, Σανδραβέλης, Μωραϊτης (85′ Τ. Παπαδόπουλος), Κυριακίδης, Κοντοχρήστος, Βίτος (62′ Σκούτας), Κραγιόπουλος, Λουκάς (85′ Κοτσόκολος), Βασίλτσης (79′ Βιλανάκης), Φωκαϊδης, Μακρής

Διαιτητής : Αθανάσιος Ζαχαρόπουλος (Αν. Αττικής)

Βοηθοί : Ανδρέας Κωστάκης (Αν. Αττικής) – Χρήστος Γκούβας (Αν. Αττικής)

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ :

** Συννεφιασμένος ο καιρός και στο Άργος, με ιδανικές συνθήκες για ποδόσφαιρο

** Γύρω στος 100 φίλους του Παναιγιάλειου βρίσκονται στην σκεπαστή κερκίδα του γηπέδου, ενώ περίπου 150 οι φίλαθλοι των γηπεδούχων

** Με ολοπράσινες φανέλες οι γηπεδούχοι, με την κλασική ριγωτή ασπρόμαυρη οι Αιγιώτες