Ήττα στο φινάλε για τον Παναιγιάλειο, το τρίτο εισιτήριο στην Εράνη Φιλιατρών

Με ήττα τελείωσε ο Παναιγιάλειος τα μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική, τερματίζοντας στην 2η θέση της βαθμολογίας, αφού ηττήθηκε από τον ΠΑΟ Βάρδας με 3-2.

Οι δύο ομάδες είχαν εξασφαλίσει την άνοδο τους από την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ το 3ο εισιτήριο πήρε η Εράνη Φιλιατρών, μετά την μεγάλη της νίκη απέναντι στον Παλληξουριακό.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1’ Κόρνερ του Λιάτου, κεφαλιά του Γκάτση η μπάλα περνάει στα πλάγια.

4’ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Μικελάτο να πιάνει το σούτ, τον Μαυρούλια να αποκρούει και στην συνέχεια η μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι.

6’ Οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι όταν σε κεφαλιά του Λιόση η μπάλα βρήκε το χέρι του Μ. Σπανού.

7’ Γκοοολλλ για τους «ταύρους» της Βάρδας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαθύρη.

8’ Γκοοολλλ για τους Αιγιώτες με άμεση απάντηση του Αρβανίτη με σουτ που χτύπησε στο δοκάρι και μέσα, μετά από όμορφη πάσα του Σκούτα.

17’ Καλό σουτ του Λαθύρη από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μαυρούλια.

20’ Διαμαρτυρίες για πέναλτι επάνω στον Α. Σπανό, με τον Αλατσάκη να λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

33’ Δοκάρι για τον ΠΑΟ Βάρδας με τον Λαθύρη που προσπάθησε με όμορφο φαλτσαριστό σούτ να πλασάρει τον Μαυρούλια.

36’ Καλή κεφαλιά του Λιόση, μπλόκαρε ο Μαυρούλιας.

37’ Γκοοολλλ για τους Αιγιώτες, όταν ο Σκούτας «σέρβιρε» έτοιμο τέρμα στον Λιάτο, που σε κενή εστία σημειώνει το 1-2.

40’ Κόρνερ από τα αριστερά με τον Γ. Πολίτη, ο Αντωνόπουλος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.

44’ Λάθος του Μαυρούλια, ο Λαθύρης προσπαθεί να τον αιφνιδιάσει αλλά ο πορτιέρο του Παναιγιαλείου αποκρούει σε κόρνερ.

49’ Μεγάλη απόκρουση του Μαυρούλια στο σούτ μέσα από την περιοχή του Λαθύρη.

63’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ Βάρδας με σουτ του Δούλου που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μαυρούλια.

65’ Δοκάρι για τον Παναιγιάλειο σε πολύ καλό σουτ του Σκούτα μέσα από την περιοχή, μετά από πάσα του Γκάτση.

73’ Σέντρα-σουτ του Λαθύρη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

74’ Γκοοολλλ για τους γηπεδούχους, όταν ο Μικελάτος με καταπληκτική μπαλιά βρήκε τον Λαθύρη, ο οποίος προχώρησε μέσα στην περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μαυρούλια.

80’ Ακυρώνεται τέρμα του Παρασκεύοπουλου ως οφσάιντ, μετά το σούτ του Μικελάτου και την απόκρουση του Μαυρούλια.

85’ Νέα καλή ευκαιρία για την ομάδα της Βάρδας, με το σουτ του Δούλου να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Μαυρούλιας.

88’ Γκοοολλλ για τους γηπεδούχους, όταν στην συρτή σέντρα από τα αριστερά του Λαθύρη, η μπάλα βρήκε στον Μ. Σπανό και στην συνέχεια πήγε στα δίχτυα για το 3-2.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Η. Φωτόπουλος) : Τσεκούρας, Παρασκεύοπουλος, Μαρκόπουλος, Πλαστουργός (87’ Παλούμπης), Αντωνόπουλος, Π. Πολίτης, Γ. Πολίτης (46’ Δούλος), Μικελάτος, Μηλαδόπουλος, Λιόσης (78’ Παπασπηλιόπουλος), Λαθύρης (92’ Διονυσόπουλος)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Θ. Ανδριόπουλος) : Μαυρούλιας, Βλάχος, Χούσα (3’ λ.τ. Μαχαίρας), Κοτσόκολος, Οικονόμου, Μ. Σπανός, Αρβανίτης, Λιάτος (90’ Καραπιπέρης), Α. Σπανός (70’ Τσεκούρας), Γκάτσης, Σκούτας