Ακόμα ένα βήμα για τα πλέι οφ ο Αετός Πατρών Askounis

Στο από διακοπής δεύτερο ημίχρονο με αντίπαλο την ομάδα του Καστριτσίου, ο Αετός Πατρών κατάφερε να πετύχει δύο γκολ (Παπαχρήστος και Κλουκίνας οι σκόρερ) και να πάρει μια σημαντική νίκη με το τελικό 2-0, που τον ανεβάζει στη τρίτη θέση του πρωταθλήματος! Το χαμένο, λόγω καιρού, πρώτο ημίχρονο, δεν ήταν αρκετό για να στερήσει από την ομάδα της Αγίας Σοφίας το τρίποντο της νίκης.

Στα θετικά του ματς, το ντεμπούτο για φέτος του Θεόδωρου Αθανασόπουλου κάτω από τα δοκάρια, ο οποίος δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης, δείχνοντας ότι μπορεί να σταθεί επάξια στο πλευρό του βασικού πορτιέρο, Γιάννη Καλλιακμάνη ο οποίος απουσίαζε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Επόμενο σημαντικό παιχνίδι για την ομάδα μας με αντίπαλο την ομάδα του Δαβουρλή, το Σάββατο 18/12/2021 στο γήπεδο Αχιλλέα.