Με 4 αγώνες (δύο ανά όμιλο), άνοιξε σήμερα η 16η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας.
Στον α’ όμιλο, το Λιμνοχώρι πέρασε με διπλό από την Χαλανδρίτσα επί του Φαραϊκού, ενώ σημαντική νίκη σημείωσε και ο Αστέρας Μιντιλογλίου απέναντι στον Κρίνο.
Στον β’ όμιλο, ο Ηρακλής είχε εύκολο απόγευμα απέναντι στον Αίαντα τον οποίο και κέρδισε με 0-6, αποτέλεσμα που τον φέρνει προσωρινά στην κορυφή. Στην Ροδιά, Απόλλων Συνοικισμού και Πετεινοί έμειναν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι στην εκπνοή του αγώνα.
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας είχαν ως εξής :
Α’ Όμιλος
Νεάπολη ΑΕ – Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου 3-0 α.α.
Φαραικός – Λιμνοχώρι 2-4 (Λάβδας (2) / Μαντάς (3), Ντουραϊ)
Αστέρας Μιντιλογλίου – Κρίνος 1-0 (34′ Χρ. Παναγιωτόπουλος)
Κυριακή 4/2
Λακκόπετρας, 15:00, Ίκαρος Λακκόπετρας – Σταροχώρι, Γκαβός (Βασιλόπουλος-Θανόπουλος)
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, ΑΟ Τριταίας – Πυρσός Πατρών, Δ.Σαββατιανός (Ωρολογάς-Α.Σαββατιανός)
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Δάφνη Πατρών – Δίας Σαραβαλίου, Μαρδάς (Π.Ψιμάρνης-Σακελιάς)
Προσφυγικών, 18:00, Άτλας Α.Σ. – Παναχαϊκός, Παπαχρήστος (Ασημακόπουλος-Πούλος)
Β’ Όμιλος
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου – Πετεινοί 1-1 (4′ Παλαιολογόπουλος / Παπαγεωργίου)
Αίας Πατρών – Ηρακλής Πατρών 0-6 (Μεσικλής, Φούντζουλας (2), Μπρίνιας, Σουλιώτης, Γκίνη)
Κυριακή 4/2
Προσφυγικών, 12:00, Αρόης Α.Ε. – Άβυθος Αιγιάλειας, Χρονάς (Ζούλης-Σωτηρόπουλος)
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:00, Πάτρα 2005 A.E. – Αστήρ Τέμενης, Βέλλιου (Μ.Ψιμάρνης-Σακελιάς)
Αγυιάς, 15:00, Πανιώνιος Αχιλλέας – Απόλλων Εγλυκάδος, Ταξιάρχης (Γεωργακόπουλος-Ταγάρης)
Ροιτίκων, 15:00, Αστέρας Λεοντίου – Αχιλλέας Καμαρών, Γιαννόπουλος (Αβραμοπούλου-Αγγελόπουλος)
Πλαστήρα, 15:00, ΑΕ Αιγίου – Φοινικας Ζήριας, Βαβαρούτας (Παλούμπης-Σταυρόπουλος)
Οι βαθμολογίες
Β’ ΕΠΣΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΑΑ | ΟΜΑΔΑ | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Δάφνη Πατρών | 15 | 12 | 1 | 2 | 35 | 11 | 37 |
2 | Ατλας Πατρών | 15 | 11 | 1 | 3 | 38 | 15 | 34 |
3 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 16 | 10 | 4 | 2 | 30 | 10 | 34 |
4 | Σταροχώρι | 15 | 10 | 2 | 3 | 34 | 18 | 31 |
5 | Λιμνοχώρι | 16 | 9 | 3 | 4 | 27 | 14 | 30 |
6 | Πυρσός Πατρών | 15 | 8 | 1 | 6 | 24 | 21 | 25 |
7 | Δίας Σαραβαλίου | 15 | 6 | 3 | 6 | 34 | 22 | 21 |
8 | Φαραϊκός | 16 | 5 | 4 | 7 | 26 | 24 | 19 |
9 | Ικαρος Λακκόπετρας | 15 | 6 | 1 | 8 | 25 | 33 | 19 |
10 | ΑΟ Τριταίας | 15 | 5 | 2 | 8 | 25 | 32 | 17 |
11 | Νεάπολη Πατρών | 16 | 3 | 4 | 9 | 17 | 39 | 13 |
12 | Παναχαϊκός | 15 | 3 | 3 | 9 | 22 | 30 | 12 |
13 | Κρίνος | 16 | 1 | 4 | 11 | 16 | 46 | 7 |
14 | Ολυμπιακός Φίλων | 16 | 2 | 1 | 13 | 8 | 46 | 2 |
Β’ ΕΠΣΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΑΑ | ΟΜΑΔΑ | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Ηρακλής Πατρών | 16 | 10 | 2 | 4 | 36 | 11 | 32 |
2 | Αστέρας Λεοντίου | 15 | 9 | 3 | 3 | 27 | 12 | 30 |
3 | Φοίνικας Ζήριας | 15 | 9 | 1 | 5 | 30 | 22 | 28 |
4 | Αχιλλέας Καμαρών | 15 | 8 | 3 | 4 | 24 | 17 | 27 |
5 | Απόλλων Συνοικισμού | 16 | 8 | 3 | 5 | 33 | 22 | 27 |
6 | ΑΕ Αρόης | 15 | 8 | 2 | 5 | 40 | 31 | 26 |
7 | ΑΕ Πάτρα 2005 | 15 | 7 | 4 | 4 | 23 | 20 | 25 |
8 | ΑΕ Αιγίου | 15 | 7 | 1 | 7 | 27 | 23 | 22 |
9 | Απόλλων Εγλυκάδας | 15 | 6 | 2 | 7 | 25 | 26 | 20 |
10 | Αστέρας Τέμενης | 15 | 5 | 5 | 5 | 23 | 19 | 20 |
11 | Αβυθος Αιγιαλείας | 15 | 6 | 2 | 7 | 22 | 36 | 20 |
12 | Πανιώνιος/Αχιλλέας | 15 | 5 | 5 | 5 | 25 | 18 | 20 |
13 | Πετεινοί | 16 | 1 | 3 | 12 | 18 | 35 | 6 |
14 | Αίας Πατρών | 16 | 0 | 0 | 16 | 15 | 76 | 0 |