Δείτε μέσω του PatraGoal τα τελικά αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους της Β’ Κατηγορίας.
Α’ Όμιλος
Ίκαρος Λακκόπετρας – Σταροχώρι 2-2 (Χ. Αγγελόπουλος, Σαμίκος / Γ. Αντωνακόπουλος (2))
ΑΟ Τριταίας – Πυρσός Πατρών 1-2 (35′ Στούπας / 43′ Δεπούντης, 84′ Λόης)
Νεάπολη ΑΕ – Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου 3-0 α.α.
Φαραικός – Λιμνοχώρι 2-4 (Λάβδας (2) / Μαντάς (3), Ντουραϊ)
Αστέρας Μιντιλογλίου – Κρίνος 1-0 (34′ Χρ. Παναγιωτόπουλος)
Δάφνη Πατρών – Δίας Σαραβαλίου 4-0 (Χότζα (2), Τσιόλου (2))
Άτλας Α.Σ. – Παναχαϊκός 3-0 (50′ πεν., 76′ Μπαλάσης, 79′ Τριαντόπουλος)
Β’ Όμιλος
Αρόης Α.Ε. – Άβυθος Αιγιάλειας 1-3 (15′ Ραυτόπουλος / 34′ Βλαχοσώτηρος, 36′, 63′ Ευθυμίου)
Πάτρα 2005 A.E. – Αστήρ Τέμενης 3-0 (32΄Χίσα, 78΄Ρίστα, 89΄πεν. Δήμας)
Πανιώνιος Αχιλλέας – Απόλλων Εγλυκάδος 1-1 (73΄Σκέμπι / 74΄πεν. Χαβάνης)
Αστέρας Λεοντίου – Αχιλλέας Καμαρών 1-1 (37΄Σταμόπουλος / 65΄ Μούκας)
ΑΕ Αιγίου – Φοινικας Ζήριας 2-2 (30′ Σανδραβέλης, 65′ Μάλλιος / 55′ Χρυσανθόπουλος, 60′ Καυγάς)
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου – Πετεινοί 1-1 (4′ Παλαιολογόπουλος / Παπαγεωργίου)
Αίας Πατρών – Ηρακλής Πατρών 0-6 (4΄ Μεσικλής, 32, 39΄ Φούντζουλας, 56΄ Μπρίνιας, 72΄ Σουλιώτης, 81΄ Γκίνη)
Οι βαθμολογίες (μετά από 16 αγώνες)
Β’ ΕΠΣΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΑΑ | ΟΜΑΔΑ | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Δάφνη Πατρών | 16 | 13 | 1 | 2 | 39 | 11 | 40 |
2 | Ατλας Πατρών | 16 | 12 | 1 | 3 | 41 | 15 | 37 |
3 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 16 | 10 | 4 | 2 | 30 | 10 | 34 |
4 | Σταροχώρι | 16 | 10 | 3 | 3 | 36 | 20 | 32 |
5 | Λιμνοχώρι | 16 | 9 | 3 | 4 | 27 | 14 | 30 |
6 | Πυρσός Πατρών | 16 | 9 | 1 | 6 | 26 | 22 | 28 |
7 | Δίας Σαραβαλίου | 16 | 6 | 3 | 7 | 34 | 26 | 21 |
8 | Ικαρος Λακκόπετρας | 16 | 6 | 2 | 8 | 27 | 35 | 20 |
9 | Φαραϊκός | 16 | 5 | 4 | 7 | 26 | 24 | 19 |
10 | ΑΟ Τριταίας | 16 | 5 | 2 | 9 | 26 | 34 | 17 |
11 | Νεάπολη Πατρών | 16 | 3 | 4 | 9 | 17 | 39 | 13 |
12 | Παναχαϊκός | 16 | 3 | 3 | 10 | 22 | 33 | 12 |
13 | Κρίνος | 16 | 1 | 4 | 11 | 16 | 46 | 7 |
14 | Ολυμπιακός Φίλων | 16 | 2 | 1 | 13 | 8 | 46 | 2 |
Β’ ΕΠΣΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΑΑ | ΟΜΑΔΑ | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Ηρακλής Πατρών | 16 | 10 | 2 | 4 | 36 | 11 | 32 |
2 | Αστέρας Λεοντίου | 16 | 9 | 4 | 3 | 28 | 13 | 31 |
3 | Φοίνικας Ζήριας | 16 | 9 | 2 | 5 | 32 | 24 | 29 |
4 | Αχιλλέας Καμαρών | 16 | 8 | 4 | 4 | 25 | 18 | 28 |
5 | ΑΕ Πάτρα 2005 | 16 | 8 | 4 | 4 | 26 | 20 | 28 |
6 | Απόλλων Συνοικισμού | 16 | 8 | 3 | 5 | 33 | 22 | 27 |
7 | ΑΕ Αρόης | 16 | 8 | 2 | 6 | 41 | 34 | 26 |
8 | ΑΕ Αιγίου | 16 | 7 | 2 | 7 | 29 | 25 | 23 |
9 | Αβυθος Αιγιαλείας | 16 | 7 | 2 | 7 | 25 | 37 | 23 |
10 | Απόλλων Εγλυκάδας | 16 | 6 | 3 | 7 | 26 | 27 | 21 |
11 | Πανιώνιος/Αχιλλέας | 16 | 5 | 6 | 5 | 26 | 19 | 21 |
12 | Αστέρας Τέμενης | 16 | 5 | 5 | 6 | 23 | 22 | 20 |
13 | Πετεινοί | 16 | 1 | 3 | 12 | 18 | 35 | 6 |
14 | Αίας Πατρών | 16 | 0 | 0 | 16 | 15 | 76 | 0 |