Δεν (χ)άνει από κανέναν η Παναχαϊκή!

Ισόπαλη (1-1) αναδείχθηκε η Παναχαϊκή στην τιμωρημένη Αγυιά κόντρα στην Καλαμάτα, παίρνοντας ακόμα ένα σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία. Η ομάδα της Πάτρας μπορεί να σκέφτεται τα μπαράζ παραμονής από σήμερα…

H ομάδα της Πάτρας κλείδωσε τη συμμετοχή στα πλέι άουτ, καθώς ο Τηλυκράτης νίκησε τον Παναθηναϊκό Β’, αλλά ο Γιούχτας δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ιωνικό. Την τελευταία αγωνιστική ο Γιούχτας υποδέχεται τον Τηλυκράτη, επομένως δεν γίνεται αμφότεροι να ξεπεράσουν την Παναχαϊκή στη βαθμολογία του Νοτίου Ομίλου.

ΦΙΛΜ:

2′ ΔΟΚΑΡΙ: Οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Λόπες.

3′ Κόρνερ Κοζορώνη, Μπαράλες κεφαλιά – ψαράκι ανοίγει το σκορ για την Καλαμάτα! 0-1

17′ Ωραία ενέργεια του Ζέκοφ, έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο, μπλόκαρε ο Κοβάλ.

20′ Κεφαλιά Ζαμόρα από το κόρνερ του Ζέκοφ, άουτ.

29′ Ατομική ενέργεια και σουτ με το δεξί από τον Μασούρα μέσα από την περιοχή, διώχνει ασταθώς ο Κοβάλ πριν ο Πατρινός γίνει απειλητικός.

39′ Ωραία ενέργεια Προύντζου, ο Μασούρε σούταρε, σε κόρνερ ο Κοβάλ.

45′ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ανατροπή του Ζέκοφ από τον Βαλεριάνο και πέναλτι από τον Μπακογιάννη.

46′ Γκοοοοοοολ: Ο Ντε Τόμας ισδοφαρίζει σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

49′ Φάουλ Κοζορώνη, κεφαλιά του Μπαράλες γκολ, αλλά υποδεικνύεται καθαρά σε θέση οφσάιντ.

58′ Δοκάρι: Κόρνερ Κοζορώνη, σουτ του Καρασαλίδη η μπάλα στο δοκάρι.

63′ Ωραία ενέργεια του Ντε Τόμας από τα δεξιά, σέντρα και προ του Πατρινού ο Κοζορώνης με κεφαλιά έδιωξε σε κόρνερ.

83′ Πολύ μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη σε κεφαλιά του Τάτου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Μπαξεβάνος (59′ λ.τ. Τραορέ), Ζαμόρα, Μασούρας (76′ Λιοφάγος), Ζέκοφ, Νάστος (67′ Μούλντερ), Προύντζος, Πετράτος, Ντε Τόμας, Πατρινός (76′ Χριστόπουλος).

Καλαμάτα (Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Αρίμπας (81′ Κωστούλας), Καρασαλίδης, Κάτσε (61′ Τάτος), Κοζορώνης, Λόπεζ (81′ Κατάλντι), Γρίβας (61′ Κωνσταντινόπουλος), Πασάς, Μπαράλες.

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθήνας)
Βοηθοί: Κολλιάκος (Αθήνας), Αρμακόλας (Κυκλάδων)