Δεύτερη σερί ήττα με πολλά παράπονα για τον Παναιγιάλειο

Παρακολουθήσατε στις 15.00 μέσω του PatraGoal την εξέλιξη του αγώνα του Παναιγιάλειο στην Βάρδα απέναντι στον Παμβουπρασιακό αλλά και τα υπόλοιπα παιχνίδια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η Αιγιώτικη ομάδα γνώρισε 2η σερί ήττα, αυτή την φορά από τον ΠΑΟ Βάρδας, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε αλλά και που έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του Θ. Κεφίλη και των βοηθών του.

Το φίλμ του αγώνα :

1‘ Έναρξη στον αγώνα.

3′ Πρώτη απειλή για τον Παναιγιάλειο, με τον Βασίλτση να σουτάρει και να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσεκούρα.

11‘ Καλό σουτ του Νιφορόπουλου από το ύψος της περιοχής, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε την μπάλα, στην πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα της Βάρδας.

21′ Γκοολλ για τον Παναιγιάλειο με ωραίο μονοκόματο σούτ του Τρέσα, μετά από ωραία συνεργασία με τον Φωκαϊδη.

23′ Γκοολλ για τους γηπεδούχους, με καταπληκτικό σουτ του Νιφορόπουλου έξω από την περιοχή, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και να σκάει μέσα από την γραμμή του τέρματος. Διαμαρτυρίες από τους Αιγιώτες ότι η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή.

26′ Γκοολλ Ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους, με τον Ανδρέα Σπανό να δέχεται την πάσα του Νιφορόπουλου, να πλασάρει τον Παπαδόπουλο και να γυρίζει “τούμπα” τον αγώνα, κάνοντας το 2-1. Ένα τέρμα που δεν το πανηγύρισε ο Ανδρέας Σπανός, σεβόμενος το πέρασμα του από τον Παναιγιάλειο.

26′ ΑΠΟΒΟΛΗ : Ο Κωτσόκολος διαμαρτυρήθηκε για οφσάιντ και δέχθηκε την κόκκινη κάρτα (δύο κίτρινες) του διαιτητή. Με 10 ποδοσφαιριστές θα συνεχίσουν οι Αιγιώτες.

33′ Σούτ του Τρέσα, κοντράρει σε αμυνόμενους και κατέληξε εύκολα στον Τσεκούρα.

36′ Καλή κεφαλιά του Παπασπυρόπουλου, η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

Ημίχρονο στην Βάρδα με πολλά παράπονα των Αιγιωτών για την διαιτησία του Κεφίλη και του βοηθού του, αφού ο Παναιγιάλειος διαμαρτύρεται οτι στην ισοφάριση η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή, ενώ στο 2ο τέρμα ο Ανδρέας Σπανός έφυγε από θέση οφσαίντ.

46′ Έναρξη στο β’ μέρος.

61′ Κακό σουτ του Σπανού, η μπάλα περνάει αρκετά πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

73′ Σέντρα του Φωκαϊδη, ασυνενοησία τον ποδοσφαιριστών του ΠΑΟ Βάρδας, αλλά ποδοσφαιριστής του Παναιγιάλειου κανείς δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την ολιγωρία και να γείνει απειλητικός.

76′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, όταν σε σέντρα του Τσίπρα, ο Μακρής δεν κατάφερε σε κενή εστία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να ισοφαρίσει τον αγώνα.

86′ Καλό σουτ του Γεωργακόπουλου για τους γηπεδούχους, η μπάλα ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Λαμπρόπουλος) : Α. Τσεκούρας, Λιόσης, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Νιφορόπουλος (70′ Γεωργακόπουλος), Κούστα, Σπανός (λ.τ. 64′ Μικελάτος), Κ. Τσεκούρας, Διονυσόπουλος, Πλαστουργός, Begliardi Fillipo

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Μανούρας) : Ι. Παπαδόπουλος, Τακίδης, Βήτος, Φωκαϊδης, Κωτσόκολος, Μακρής, Τσίπρας, Σανδραβέλης, Τρέσα (70′ Λιάτος), Λουκάς (75′ Π. Παπαδόπουλος), Βασίλτσης (70′ Πίσπας)

Τα υπολοιπα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής είναι τα εξής :

ΑΕΡ Αφάντου – ΑΕ Μεσολογγίου 5-1 (18′ Γκέτσι, 51′ Φερεντίνος, 56′ πεν. Κιοσέογλου, 84′ Σουλαϊ, 89′ Σπαχιού / 54′ Νικολόπουλος)

Ρόδος – ΑΟ Πυλίου Κώ 2-1 (21′ πεν. Μπαρμπαρούσης, 51′ Δούμτσης / 14′ Μπρέμπος)

Κόρινθος – Ιάλυσος Ρόδου 1-0 (16′ Παπουλής)

Εράνη Φιλιατρών – Αστέρας Βάρης 1-1 (91′ πεν. Φάκης / 40′ Ντούλιας)

Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 1-0

ΑΕ Μυκόνου – Ελλάς Σύρου 3-0 (30′ Παπαδόπουλος, 44′ Πινέϊρο, 70′ Γκούφας)

Παναργειακός – Βύζας Μεγάρων 2-0 (24′ πεν. Ηλιόπουλος, 83′ Καρυπίδης)

Πανελευσινιακός – ΑΕ Ερμιονίδας 1-1 (25′ πεν. Τσιάβος / 73′ Βιρβίλης)