Διπλάρα παραμονής στην Ρόδο για την Παναχαϊκή

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσω του PatraGoal την εξέλιξη του αγώνα της 20ης αγωνιστικής για τον Νότιο Όμιλο της Super League 2, ανάμεσα στον Διαγόρα Ρόδου και την Παναχαϊκή.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση μετά από πολύ καλή εμφάνιση, έφυγε με το διπλό από την Ρόδο, σε ένα αποτέλεσμα “παραμονής” για την συνέχεια.

Το φίλμ του αγώνα

1′ Έναρξη στον αγώνα.

5′ Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με κεφαλιά του Μανιά στον Τσιαντούλα, αυτός έδωσε στον Λεσάι, ο οποίος σούταρε αουτ.

19′ Γκοολλλ για την Παναχαϊκή, όταν σε τραγικό λάθος του Δημητρίου, ο Πατρινός απέφυγε τον Γαλάνη και πλάσαρε σε κενή εστία για το 0-1.

24′ Κίτρινη στον Προύντζο για λογαριασμό της Παναχαϊκής.

27′ Σούτ του Παπατόλιου για τους Ροδίτες, η μπάλα περνάει άουτ.

32′ Γκοολλλ για την Παναχαϊκή, με διαγώνιο σουτ του Καραγιάννη μετά από πάσα του Προύντζου.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Πετράτο.

39′ Κίτρινη κάρτα και στον Μπαξεβάνο.

40′ Ευκαιρία διαρκείας με τον Μανιά για τους γηπεδούχους, απομάκρυναν οι αμυντικοί της Παναχαϊκής.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Αρίας

50′ Μακρινό σουτ του Α. Μασούρα για τους γηπεδούχους, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.

52′ Κίτρινη στον Μασούρα των γηπεδούχων.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα, όταν ο Δημητρίου σούταρε και ο Προύντζος έδιωξε πάνω από την γραμμή.

55′ Νέα ευκαιρία για τους Ροδίτες, όταν σε σέντρα του Μανωλάκη, ο Τσιαντούλας με προβολή έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

65′ Εκτέλεση φάουλ του Λεσάι, ο Μανιάς πιάνει την κεφαλιά η οποία περνάει πάνω από το οριζόντιο του Κολοβούρη.

72′ Γκοολλλ για τους γηπεδούχους με σουτ από το ύψος του πέναλτι από τον Μανιά.

80′ Κάρτα στον Μούλντερ.

87′ Κεφαλιά του Ταχμαντζίδη, μπλοκάρει ο Κολοβούρης.

93′ Κίτρινη στον Χριστόπουλο

94′ Ο Σταματούλας μετά το φάουλ του Λεσαι, έκανε την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνά ψηλά-άουτ.

Συνθέσεις :

Διαγόρας Ρόδου (Ράτκο Ντόστανιτς) : Γαλάνης, Αρίας (88′ Σταματούλας), Ματίγιεβιτς (69′ Δημόπουλος), Δημητρίου, Μανωλάκης, Μασούρας (69′ Ταχματζίδης), Παπατόλιος, Τσιαντούλας, Λούκιτς (69′ Βολάκης), Λεσάι, Μανιάς

Παναχαϊκή (Γιάννης Τάτσης) : Κολοβούρης, Προύντζος, Μπαξεβάνος, Πετράτος (84′ De Oliveira), Zamora, Νάστος (59′ Mulder), Καραγιάννης, Πατρινός (84′ Χριστόπουλος), De Tomas (59′ Perez), Zekhov, Μασούρας (52′ λ.τ. Λιοφάγος)