Άνετη επιστροφή στις νίκες για τον Παναιγιάλειο

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσω του PatraGoal την εξέλιξη του αγώνα της 24ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και τον Πανελευσινιακό, αλλά και των υπόλοιπων αγώνων της ημέρας.

Οι Αιγιώτες μετά από τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα, επέστρεψαν εύκολα στις νίκες, κερδίζοντας με το ευρύ 5-1 τον Πανελευσινιακό.

Το φίλμ του αγώνα :

1′ Έναρξη στον αγώνα

2′ Κόρνερ με τον Φωκαϊδη, ο Τσίπρας πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μύρτα.

3′ Νέα ευκαιρία για τους Αιγιώτες, με την κεφαλιά του Μακρή να μην βρίσκει εστία.

18′ Πέναλτι για τον Παναιγιάλειο σε ανατροπή του Φωκαϊδη από τον Ξενάκη.

19′ Γκοολλλ για τον Παναιγιάλειο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μακρή στη αριστερή γωνία του Μύρτα.

21′ Σούτ του Τρέσα, η μπάλα λίγο άουτ.

25′ Εκπληκτική μπαλιά του Μακρή στον Φωκαϊδη, ο οποίος τροφοδότησε κατευθείαν τον Βασίλτση, ο οποίος δεν μπόρεσε με το πλασέ από το ύψος του πέναλτι να κερδίσει τον Μύρτα, που μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

26′ Νέο καλό σουτ του Βασίλτση μετά την πάσα του Σανδραβέλη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της ομάδας της Ελευσίνας.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανελευσινιακό, με το σούτ του Σκέντζου να περνάει ελάχιστα από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

42′ Γκοολλλ για τον Παναιγιάλειο, όταν μετά το καλό σουτ του Τρέσα έξω από την περιοχή, ο Μύρτα απομάκρυνε, αλλά ο Βασίλτσης πήρε το “ριμπάουντ” και πλάσαρε για το 2-0

43′ Απαντάει η Ελευσίνα με τον Ζαρίκο να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μετά από παράλληλη μπαλιά.

47′ Καλή κεφαλιά του Τσίπρα, η μπάλα περνάει άουτ.

55′ Σούτ του Τρέσα, μπλοκάρει ο Μύρτα.

56′ Γκοολλλ για τους Αιγιώτες, με καταπληκτικό σουτ του Τσίπρα.

59′ Γκοολλλ για τον Πανελευσινιακό, όταν σε σουτ του Τσιάβου, ο Παπαδόπουλος έκανε ασταθή απόκρουση, με τον Ζαρίκο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να μειώνει σε 3-1.

67′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, όταν σε σούτ του Τσιάβου η μπάλα πήρε περίεργη τροχία και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου και στην συνέχεια άουτ.

72′ Μονοκόμματο σουτ από το ύψος του πέναλτι με τον Τσίπρα, η μπάλα περνάει άουτ.

76′ Σούτ του Τρέσα, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Μύρτα.

77‘ Γκοολλλ μετά από ωραία “ασίστ” του Θεοφανόπουλου στον Μακρή, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

88′ Γκοολλλ όταν σε σούτ του Θεοφανόπουλου, η μπάλα βρήκε στον Καψή και κατέληξε στα δίχτυα.

Συνθέσεις :

Παναιγιάλειος : Ι. Παπαδόπουλος, Μωραϊτης, Τακίδης, Μαυρόπουλος (60′ Κίτος), Φωκαϊδης (76′ Θεοφανόπουλος), Τσίπρας, Μακρής, Σανδραβέλης (70′ Λιάτος), Τρέσα, Λουκάς, Βασίλτσης (76′ Πίσπας)

Πανελευσινιακός : Μύρτα, Καλομενίδης (84′ Μαλλιαράκης), Ξενάκης, Καψής, Νικολόπουλος (48′ λ.τ. Φίλης), Ουραϊ, Νικολάου (73′ Κογιός), Τσιάβος, Χατζημάρκος, Σκέντζος (84′ Αράπι), Ζαρίκος

Τα υπόλοιπα παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής είχαν ως εξής :

Ρόδος – Α.Ε. Μυκόνου 0-0

Ελλάς Σύρου – Παναργειακός 0-1 (88′ Τσιώλης)

Α.Ε. Ερμιονίδας – Α.Ε.Ρ.Α. 0-0

Α.Ο. Πυλίου – Π.Α.Ο. Βάρδας 1-0 (51′ Χατζηνικολάου)

Βύζας Μεγάρων – Θύελλα Ραφήνας 1-1 (57′ Φούασης / 27′ Γκούφας)

Γ.Σ. Μαρκό – Κόρινθος 1-0 (24′ Καλλέργης)

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος – Εράνη Φιλιατρών 2-0 (72′ Δωματάς, 84′ Γιώργου)

Α.Ε. Μεσολογγίου – Αστέρας Βάρης 0-5 (15′ Δημητρόπουλος, 32′ Ντούνης, 38′, 48′ Καλέλα, 47′ Μπελαβράκης)