Εκτός “εξάδας”, προσπέρασαν τα Χανιά

Με το «διπλό» 0-2 έφυγε από τα Τρίκαλα η ΠΑΕ Χανιά, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2. Οι φιλοξενούμενοι, κυριάρχησαν για ένα ημίχρονο έφτασαν στο 0-2, διαχειρίστηκαν σωστά το αποτέλεσμα στο δεύτερο μέρος και πήραν τρεις σημαντικούς βαθμούς.

Πήρε το… «εξάποντο» ο Απόλλων Λάρισας που επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Καραϊσκάκη στην Άρτα, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2.

Ο Γιώργος Μάναλης μπήκε στο ματς με την Παναχαϊκή ως αλλαγή και στις καθυστερήσεις με γκολ που σημείωσε χάρισε τη νίκη στον Ιωνικό στη Νίκαια για την 17η αγωνιστική της Super League 2. Λύγισε στο φινάλε η Παναχαϊκή που κρατούσε το μηδέν αν και κατέβηκε με αρκετές απουσίες στο ματς. Μόνος πρώτος ο Ιωνικός ξανά στη βαθμολογία.

Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Λάρισας 1-2 (81′ Ναζίμ πεν / 74′ αυτογκόλ, 77′ Χατζής)

Ιωνικός – Παναχαϊκή 1-0 (90+2′ Μάναλης)

Δόξα Δράμας – ΟΦ Ιεράπετρας 2-1 (24′ Μαυριάς, 52′ Βάντερσον / 69′ Ντάλα Κόστα)

Τρίκαλα – ΠΑΕ Χανιά 0-2 (11′ Κάρλος, 24′ Βασιλόγιαννης)

Διαγόρας – Λεβαδειακός 0-4 (73′-83′ Κωστή, 89′ Πολέτο, 90+5′ Θεοχάρης)

Ξάνθη – Εργοτέλης 1-0 (67′ Μικελτάτζε)