Ελπίζει η Τριταία, προβάδισμα για Αστέρα Λεοντίου

Σπουδαία νίκη σημείωσε σήμερα το πρωί ο Α.Ο. Τριταίας καθώς επιβλήθηκε με 3-1 του Κρίνου και διατήρησε τις ελπίδες του για την πρώτη θέση. Δύο γκολ σημείωσε ο Μασούρας, ενώ ο Αντώνης Νικόλας στο 35ο λεπτό είχε ανοίξει το σκορ για το συγκρότημα του Βασίλη Μαρκάτου. Με 9 παίκτες τελείωσαν οι “κιτρινόμαυροι” που μείωσαν με το Νιφόρα στο 88ο λεπτό.

Προβάδισμα για τη 2η θέση στο β΄ όμιλο απέκτησε ο Αστέρας Λεοντίου ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού Καμαρών στο γήπεδο Προσφυγικών χάρις το γκολ του Αντώνη Μπάλλα στο 48ο λεπτό. Οι “πράσινοι” θα υποδεχθούν την Α.Ε. Αρόης στο Κάνιστρας την προσεχή Τετάρτη στις (19.30).

Xθες, επιβλητική και σημαντική νίκη σημείωσε ο Παναχαϊκός απέναντι στην Α.Ε Αρόης, την οποία κέρδισε με 5-1, ενώ είναι ενδεικτικό πως στο 31ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 3-0. Για το συγκρότημα του Παναγιώτη Λάγκη δύο γκολ σημείωσε ο Θανάσης Τσουμπός και από ένα οι Γούλας, Αναγνωστόπουλος και Σπανός.

Mε αυτή τη νίκη οι “κοκκινόμαυροι” βρίσκονται πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, διατηρώντας παράλληλα το αήττητο.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο. Τριταίας-Κρίνος 3-1 (35΄Νικόλας, 64΄, 75΄Μασούρας – 88΄Νιφόρας)

Α.Ε. Ροϊτίκων-Μετόχι 1-4 (Αντ. Γιαννόπουλος – Κόλλιας (3), Θ. Δρακόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Λεοντίου-Ολυμπιακός Καμαρών 1-0 (48΄ Μπάλλας)

Παναχαϊκός-Α.Ε. Αρόης 5-1 (10′ Γούλας, 14′ Αναγνωστόπουλος, 31′, 77′ Τσουμπός, 63′ Σπανός – 87΄Καλαμπόκας)