«Εξάρα» η Α.Ε. Λιμνοχωρίου, «διπλάρα» για Αστέρα Λεοντίου

Στον πρώτο όμιλο η Α.Ε. Λιμνοχωρίου επικράτησε με 6-0 του Α.Ο. Τριταίας και μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα χάρις τα τρία γκολ του Φραγκούλια, του Παρασκευόπουλου, του Ν. Βλάχου και του Ανδρικόπουλου.

Στο άλλο ματς η Δάφνη Πατρών επικράτησε με 1-0 του Φαραϊκού χάρις το γκολ του Γραμματικού στο 84ο λεπτό και πέρασε νικηφόρα από το δημοτικό γήπεδο Χαλανδρίτσας. Δύο δοκάρια (Γραμματικός και Μπινιέρης) και πολλές χαμένες ευκαιρίες είχαν οι φιλοξενούμενοι. Από το 8ο λεπτό με 10 παίκτες αγωνιζόταν η γηπεδούχος ομάδα.

Στον όμιλο της Αιγιάλειας ο Αστέρας Λεοντίου πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο Πλαστήρα επικρατώντας με 3-0 της Α.Ε. Αιγίου. Οι «πράσινοι» με γκολ των Σίψα και Στασινόπουλου μέσα σε ένα τρίλεπτο (23΄-26΄) μπήκαν με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα. Στο 63ο λεπτό ο Γιώργος Καραθανάσης λίγα λεπτά μετά την είσοδό του, έκανε το 0-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1η Αγωνιστική)

Λιμνοχώρι-Α.Ο. Τριταίας 6-0 (10΄, 14΄, 64 ΄Φραγκούλιας, 54΄Παρασκευόπουλος, 76΄Ν. Βλάχος, 86΄Ανδρικόπουλος, Δοκάρι: 5΄Παναγόπουλος)

Φαραϊκός-Δάφνη Πατρών 0-1 (84΄Γραμματικός)

Κυριακή 1/10

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 17:00, Δίας Σαραβαλίου-Ολυμπιακός Φίλων ΠοδοσφαίρουΣπηλιόπουλος (Θανόπουλος-Βέλλιου)

Νιφορεΐκων, 17:00, Κρίνος-ΣταροχώριΦωκάς (Ζούλης-Καρράς)

Ζαρουχλεΐκων, 17:00, Πυρσός Πατρών-Ίκαρος ΛακκόπετραςΖήκος (Μπαλαρούτσος-Κωσταδήμας)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 17:00, Παναχαϊκός-Νεάπολη ΑΕΠαλαιολόγος (Πανταζόπουλος-Τσούρας)

Προσφυγικών, 17:00, Άτλας Α.Σ.-Αστέρας ΜιντιλογλίουΑντωνίου (Αβραμοπούλου-Σπυρόπουλος)

Β’ Όμιλος

Α.Ε. Αιγίου-Αστέρας Λεοντίου 0-3 (23΄Σίψας, 26΄Στασινόπουλος, 63΄Καραθανάσης)

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:30, Πετεινοί-Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)Οικονόμου (Αγγελόπουλος-Παλαιολόγος)

Ζήριας, 17:00, Φοίνικας Ζήριας-Αίας ΠατρώνΒαβίλης (Ασημακόπουλος-Ξουρής)

Καμαρών, 17:00, Αχιλλέας Καμαρών-Απόλλων ΕγλυκάδοςΠράνταλος (Χριστόπουλος-Ωρολογάς)

Τέμενης, 17:00, Αστήρ Τέμενης-Άβυθος ΑιγιάλειαςΒαβαρούτας (Βασιλόπουλος-Τσεντούρος)

Αγυιάς, 17:00, Ηρακλής Πατρών-Αρόης Α.Ε.Παπαχρήστος (Ψιμάρνης-Ζεντέλης)

Ροδιάς, 17:00, Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Πάτρα 2005 A.E.Γιαννόπουλος (Σταυρόπουλος-Παυλόπουλος)