Ιδανικό φινάλε για Άρη Πατρών

Με την φόρα της μεγάλης νίκης του Σαββάτου, η ομάδα του Άρη Πατρών ταξίδεψε στην Ακράτα για το τελευταίο ματς της χρονιάς και στο πλαίσιο της -εμβόλιμης- 8ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ, επικράτησε της Ένωσης Αιγείρας/Ακράτας με 5-0!

Το σκορ άνοιξε στο 28′ ο Σπανός με πλασέ από κάθετη πάσα του Γράβαλου, που στο 31′ έκλεψε από τον Μητρόπουλου και πλάσαρε για το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 71′ ο Αγγελής από πάσα του Οικονομόπουλου έκανε το 0-3 και ο Καταρτζόπουλος μετά από “1-2” με τον Νικολόπουλο στην περιοχή, με το εξωτερικό φάλτσο σημείωσε ένα γκολ-ποίημα για το 0-4. Το τελικό 5-0 έγραψε και πάλι ο Σπανός στο 89′ από ασίστ του Κωστή από αριστερά.