«Κλείδωσε» την τετράδα η Νίκη Προαστίου

Δαβουρλής-Νίκη Προαστίου 1-5 (73’ Κ. Πρέμπτος / 6’ Μανούσος, 11’ Ντζάνης, 19’ Καϊμακάς, 24΄Αντωνόπουλος, 87΄Καλογεράτος)

Καταιγιστική ήταν η Νίκη Προαστίου στην Αγυιά απέναντι στον Δαβουρλή, με την ομάδα του Νίκου Πατρώνη να κερδίζει με το επιβλητικό 1-5 και ουσιαστικά να «κλειδώνει» την τετράδα και την συμμετοχή της στα play-off του πρωταθλήματος.

Μέσα στα πρώτα 25’ λεπτά η Νίκη είχε τελειώσει το παιχνίδι αφού είχε προηγηθεί με 0-4, με τέρματα των Μανούσου, Ντζάνη, Καιμακά και Αντωνόπουλου.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά σε 1-4 στο 73’ λεπτό με τον Κ. Πρέμπτο, ενώ το τελικό 1-5 διαμόρφωσε στο 87’ ο Καλογεράτος.

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ Κ. ’92 (Δ. Ράπτης): Ι. Θωμάς, Μπάνη, Τόγιας (46’ Γεράνιος), Κλαφουντζής, Σπ. Πρέμπτος, Πολίτης, Γαλαριώτης, Κατσαϊτης (73’ λ.τ. Μποζιονέλος), Κουμπουρλής (61’ Τσεκούρας), Κ. Πρέμτος, Ανδρεοσόπουλος (73’ Γερόπουλος).

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Μποσγανάς, Σταματάκης, Γερολυμάτος (68’ Π. Θεοδωρακόπουλος), Μανούσος, Κωλέτσης, Διαμαντόπουλος, Καϊμακάς (88’ Μοσχόπουλος), Ντζάνης (73’ Βρεττάκης), Καρασαββίδης, Αντωνόπουλος (68’ Καλογεράτος), Ζεκιάι (68’ Πατρώνης).