Κύπελλο Ερασιτεχνών: Πρόκριση για Θύελλα, στην παράταση ο Πανμοβριακός

Με τρεις αναμετρήσεις ολοκληρώνεται η ενδιάμεση φάση στο Κύπελλο Ερασιτεχνών.

Στα δύο παιχνίδια που ολοκληρώθηκαν πριν λίγη ώρα η Θύελλα Πατρών επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Τσουκαλεΐκων.

Σκόρερ για τους νικητές οι Σταυρόπουλος (2) και Κούρτης, με τους “κυανολεύκους” να έχουν μάλιστα και δύο δοκάρια με τους Βέρρα και Κουτσαντώνη.

Στο άλλο ματς η Α.Ε. Σταροχωρίου το πάλεψε κόντρα στον Πανμοβριακό, αφού το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Οι “πράσινοι” βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν με τον Σωτήρη Αντωνακόπουλο, αλλά οι Ριολίτες σαφώς πιο έμπειροι πήραν εκ νέου το προβάδισμα.

Η ομάδα του Γιώργου Μιχαλιτσιάνου ισοφάρισε με τον Kώστα Κερπινιώτη και έστειλε το ματς στην παράταση ισοφαρίζοντας σε 2-2. Οι Ριολίτες πήραν τελικά την πρόκριση με 4-2 επικρατώντας στην παράταση. Τα τέρματα του Ριόλου πέτυχαν οι Λιάκος, Κουλούρης Ρουμπάτος και Παναγάκης.

Στις 18.30 στο γήπεδο Προσφυγικών θα έχουμε “repeat” των δύο τελευταίων τελικών του Κυπέλλου με τον κυπελλούχο ΑΠΣ Πάτραι να υποδέχεται τον Διαγόρα Βραχνείκων.