Νέα εμφατική φιλική νίκη για την Παναχαϊκή (video)

Νέα εμφατική νίκη για την Παναχαϊκή σε φιλικό αγώνα που έγινε στην Βάρδα με τον Παμβουπρασιακό, με τους κοκκινόμαυρους να κερδίζουν με 1-5

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

9′ Πρώτη καλή στιγμή για την Παναχαϊκή. Ο Παπατόλιος σούταρε με το αριστερό έξω από την περιοχή και υποχρέωσε τον Λαδά σε εντυπωσιακή απόκρουση

10′ Ο Παπατόλιος σούταρε μέσα από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ

13′ Καλό σουτ του Σιατραβάνη έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

32′ Ο Κυνηγόπουλος από τα δεξιά έκανε επικίνδυνη σέντρα και παραλίγο να μπει αυτογκόλ από το διώξιμο του αμυντικού

35′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΒ. Ο διαιτητής βλέπει παράβαση σε μαρκάρισμα του Τσελεπίδη στον αντίπαλο παίκτη

36′ Γκολ για τον ΠΑΟ Βάρδας. Ο Σαμπανέι εκτέλεσε εύστοχα αν και ο Καπούταγλης έπεσε στη σωστή γωνία. 1-0 για τους γηπεδούχους

45′ Γκολ  ο Σιατραβάνης με εκτέλεση φάουλ σκόραρε για την ισοφάριση

52′ Γκολ για την Παναχαϊκή! Ο Κυνηγόπουλος σούταρε η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού, ο διαιτητής δεν διέκοψε το παιχνίδι για να δώσει την παράβαση, ο Μαυριάς επωφελήθηκε από την κόντρα και με ωραίο πλασέ έκανε το 1-2!

56′ Γκολ για την Παναχαϊκή! Ο Κολ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση έπειτα από πάσα του Μωραΐτη και με ιδανικό πλασέ έγραψε το 1-3!

73′ Γκολ για την Παναχαϊκή! Εξαιρετική μπαλιά του Μουστακόπουλου στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΒ, ο Μασούρας βρέθηκε αμαρκάριστος και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-4!

80′ Πολύ καλό σουτ του Πατρώνη έδιωξε με υπερένταση ο Λαδάς!

86′ Γκολ για την Παναχαϊκή! Ο Μωραΐτης με πλασέ από κοντά γραφει το 1-5!

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ : Λαδάς, Αγουρίδης, Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος, Σιδέρης, Λιόσης, Μακρής, Νικολόπουλος, Βαζ, Ντόμας, Σαμπανέι

Αγωνίστηκαν και οι : Ρουγκάλας, Τσούλης, Παναγάκης, Παλούμπης, Κατσίγιαννος, Θεοφιλόπουλος,Κουργιαλιάς

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Καπούταγλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Κοτσώνης, Τσελεπίδης, Παπατόλιος, Λινάρδος, Σιατραβάνης, Μωραΐτης, Coll, Κυνηγόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι : Σούλης, Μουστακόπουλος, Πατάπης, Μαυριάς, Βασιλικόπουλος, Πατρώνης, Αντωνακόπουλος, Μασούρας, Βαρσαμίδης

45' Γκολ για την Παναχαϊκή! Ο Σιατραβάνης εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα! 1-1!

Posted by ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1891 on Saturday, 24 August 2019

Το σχόλιο του Zvezdan Milosevic για τη φιλική νίκη επί του ΠΑΟ Βάρδας #Panachaiki #pfc1891 #PanachaikiFamily