Ο ΝΟΠ σπουδαίο «2» και βλέπει παραμονή

Σημαντική νίκη για την ομάδα του ΝΟΠ καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Π. Φαλήρου με σκορ 13-6 για την 7η αγωνιστική της Β΄ φάσης της Α1 Εθνικής.

Με όπλο την εξαιρετική άμυνα αλλά και αποτελεσματικότητα στην επίθεση ο ΝΟΠ κέρδισε το Π. Φάληρο, έφτασε τους 15 βαθμούς και απέκτησε προβάδισμα για το πλεονέκτημα έδρας στα play-out.

Οι παίκτες μπήκαν αποφασισμένοι με την 1η περίοδο να λήγει 1-2 και το ημίχρονο 2-5 υπέρ του ΝΟΠ.

Στην 3η περίοδο η ομάδα με τρομερό ρυθμό στην επίθεση πέτυχε 4 τέρματα και δέχτηκε μόνο 1 για να ξεκινήσει η τελευταία περίοδος με το σκορ στο 3-9.

Στην τελευταία περίοδο και οι 2 ομάδες έδωσαν βαρύτητα στην επίθεση και με συνολικά 7 τέρματα φτάσαμε στο τελικό 6-13.

Πρώτοι σκόρερ για το ΝΟΠ οι Γεωργαράς και Βικάτος με 4 γκολ ενώ από 2 οι Κανελλόπουλος, Παπαδόγκωνας και 1 ο Γαβαλάς.

Επόμενος αγώνας στην έδρα μας την Τετάρτη 17/4 απέναντι στον ΟΦΘ.

Για το ΝΟΠ ( Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος , Κανελλόπουλος Β. 2, Λαμπάτος, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας 2, Πασσάς , Ανδρικόπουλος, Γεωργαράς 4, Βικάτος 4, Γαβαλάς Ι. 1, Βυθούλκας, Γουίλσον, Μπετχαβάς.