Πέρασε εμφατικά από το “Α. Κάνιστρας” και έπιασε κορυφή

Ο Αστέρας Λεοντίου πέρασε εμφατικά με 0-3 από το “Α. Κάνιστρας” καθώς επικράτησε του Απόλλωνα Εγλυκάδας και πάτησε κορυφή στην βαθμολογία του β’ ομίλου της Β’ Κατηγορίας.

Οι “πράσινοι” του Διονύση Βαλσαμή, με σοβαρότητα από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό κέρδισαν για δεύτερη σερί εβδομάδα με το ίδιο σκορ και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα βρίσκονται μόνοι πρώτοι στην βαθμολογία.

Ο Αστέρας βρέθηκε να κερδίζει με 0-2 στο ημίχρονο με τα γκολ των Στασινόπουλου και Γελάσιου.

Στο δεύτερο μέρος ο Κορκόντζηλας διαμόρφωσε το τελικό 0-3, χάνοντας και αρκετές ευκαιρίες να πετύχει και άλλα τέρματα.

Η ομάδα του Διονύση Βαλσαμή διαθέτει και την καλύτερη άμυνα, έχοντας δεχθεί μόλις 6 τέρματα και ευελπιστεί να διατηρηθεί εκεί έως τη διακοπή των Χριστουγέννων.

Αστέρας Λεοντίου (Δ. Βαλσαμής): Μαργαλιάς, Ντουλάι (65′ Σωτηρόπουλος), Παπαδάτος, Λιακόπουλος, Καραθανάσης, Γελάσιος (65′ Κατσούρης), Κορκόντζηλας, Στασινόπουλος, Πύργας (55′ Μαράτος), Μπαλασόπουλος (84′ Σίψας), Καραπίτσος (84’ Νταφογιάννης).