Πιάσαμε πάτο…

Παναχαϊκή σε ελεύθερη πτώση…

Καζάνι που βράζει είναι η Παναχαϊκή μετά την νέα ντροπιαστική ήττα από το Αιγάλεω (0-1) και τις αντιδράσεις του κόσμου της “κοκκινόμαυρης κυρίας” να είναι έντονες. Η ομάδα της Πάτρας επιβεβαίωσε και σήμερα ότι διάγει περίοδο αγωνιστικού κλυδωνισμού και ότι πολύ δύσκολα θα μπορέσει να “σώσει την παρτίδα”, εφόσον δεν μπορεί να κερδίζει ομάδες του ίδιου αγωνιστικού επιπέδου.

Το φιλμ του αγώνα:

4′ Ο Κατσιμήτρος συγκρούστηκε με τον Αποστολόπουλο και του δόθηκαν οι πρώτες βοήθειες.

20′ Αδύναμο φάουλ του Αποστολόπουλου, μπλόκαρε στο 20′ ο Κατσιμήτρος.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Σέντρα Ολιβέιρα, ο Παυλάκης σώζει με τάκλιν πριν προλάβει ο Μασούρας να πλασάρει από την μικρή περιοχή…

29′ Ωραία ενέργεια του Μασούρα, σούταρε, η μπάλα κόρνερ…

30′ Κόρνερ Αποστολόπουλου, κεφαλιά ανάποδη του Βάρκα, νέο κόρνερ…

41′ Μεγάλη ευκαιρία: Ο Χριστόπουλος στα αριστερά στον Ολιβέιρα που πλάσαρε άουτ!

44′ ΔΟΚΑΡΙ: Λάθος ο Μπάρετ, τετ α τετ ο Γκάβριτς, απίστευτη απόκρουση του Κολοβούρη στο δοκάρι και κόρνερ…

45′ ΓΚΟΛ: Στην εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά στο δοκάρι από τον Κολοβούρη, ο Ευαγγέλου σκοράρει μέσα στην περιοχή, 0-1 το Αιγάλεω

50′ Μεγάλη ευκαιρία για το Αιγάλεω. Ο Παυλάκης είδε τον Κολοβούρη εκτός θέσης, πλασάρει όμως άουτ!

57′ Σέντρα του Γκάβριτς από αριστερά, μπλόκαρε ο Κολοβούρης

80′ Κακό φάουλ του Αποστολόπουλου, μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος.

91΄ Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά Αποστολόπουλου νέα κεφαλιά Πατρινού άουτ.

95΄ Γύρισμα Νταβιώτη από αριστερά, γυριστό Ζυγκερίδη, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

Παναχαϊκή (Κωνσταντακόπουλος): Κολοβούρης, Καραγιάννης (71′ Πατρινός), Λιοφάγος (71′ Κούτσιας), Γκανσιέρ, Μπάρετ, Νάστος, Λοτίν, Μασούρας (54′ Γρηγορόπουλος), Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος, Ντε Ολιβέιρα (61′ Κυρσανίδης).

Αιγάλεω (Τζουγκάνοβιτς): Κατσιμήτρος, Βάρκας, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Σταμένκοβιτς (84′ Ζυγκερίδης), Μπάλλας (38′ λ.τ. Μπάμπης), Κόλλας (63′ Νταβιώτης), Ναζίμ (84′ Κωνσταντακόπουλος), Γκάβριτς (84′ Νταβάς).

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής είχαμε:

Ηλιούπολη-Διαγόρας 1-0 (90’ αυτ. Σταματούλας)
Καλαμάτα-Χανιά 0-2 (50’ πεν. Μάναλης, 87’ Μάνος)
Ιωνικός-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-0 (5’ Οικονομίδης)
Athens Καλλιθέα-Γιούχτας 1-0 (51’ Λουκίνας)
Ολυμπιακός Β’-Παναθηναϊκός Β’ 3-1 (26’ Τσέλιος, 49’ Κωστούλιας, 78’ Αποστολόπουλος / 52’ Σαρδέλης)