Πρόκριση με ανατροπή για τον Πανμοβριακό

Ο Πανμοβριακός παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Α.Ε. Ροϊτίκων στο 25ο λεπτό, κατάφερε να ισορροπήσει στην ανάπαυλα και στο δεύτερο μέρος να πάρει την πρόκριση με σκορ 3-1.

Ο Αλεξόπουλος άνοιξε το σκορ και ο Ηλίας Κουλούρης στο 45ο λεπτό ισοφάρισε για τους Ριολίτες. Λιάκος και Ρουμπάτος “σφράγισαν” την νίκη ανατροπή στο δεύτερο μέρος. Mάλιστα οι “κοκκινόμαυροι” έχασαν πέναλτι με τον Κουλούρη με τον αντίπαλο γκολκίπερ να αποκρούει.

Την Πέμπτη 21/12 και ώρα 11.00, θα διεξαχθεί στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαϊας, η κλήρωση της γ’ φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Οι ομάδες που έχουν περάσει σε αυτή την φάση και ια μπούν στην κληρωτίδα, είναι οι εξής :

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ : Παναιγιάλειος

Α’ ΕΠΣΑ : Νίκη Προαστείου, Διαγόρας, Θύελλα Πατρών, Αετός Ρίου, Άρης Πατρών, Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Αχαϊκή, ΑΠΣ Πάτραι, Πήγασος, Αναγέννηση Πατρών, Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Αιγείρα/Ακράτα, Εθνικός Πατρών, Αχαϊός, Πανμοβριακός Ριόλου

Β’ ΕΠΣΑ : Απόλλων Συνοικισμού, Σταροχώρι, Πετεινοί

Γ’ ΕΠΣΑ : Φλόγα Ροδιάς, Πείρος Ισώματος