Σκόρπισε το Αιγάλεω ο Ιωνικός και σκαρφάλωσε βαθμολογικά

Μεγάλη νίκη με το ευρύ 5-1 σημείωσε ο Ιωνικός επί του Αιγάλεω, ανεβαίνοντας βαθμολογικά και φτάνοντας τους 18 βαθμούς, στο τελευταίo αγώνα για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Στο 18′ λεπτό ο Σαλαζάρ συνδυάστηκε με τον Γκίνη και με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Τσιμόπουλο δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Πέντε λεπτά μετά ο Γκίνη με γρήγορη εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Σαλαζάρ που με μακρινό σουτ πέτυχε το 2-0, ενώ στο 30′ λεπτό ο Ντάουντα εβγαλε σέντρα από αριστερά, ο Γκονσάλβες γύρισε την μπάλα από το δευτερο δοκάρι και ο Γκίνη με κοντινή προβολή πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Ιωνικό.

Το Αιγάλεω μείωσε στο 40′ λεπτό, όταν σε σέντρα από δεξιά του Πέτκοβιτς, ο Ραμίρεζ με κεφάλια νίκησε τον Χριστοδούλη για το 3-1, αλλά στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Γιακουμάκης βρήκε ανοικτό χώρο και με σουτ εντός περιοχής σημείωσε το 4-1.

Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 68′ λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ντάουντα.

Ιωνικός (Σίμος): Χριστοδούλης, Τασούλης (65′ Γκοράνοφ), Κάνκολα (65′ Πογοσιαν), Ντάουντα, Γιακουμάκης, Σερπέζης, Γκίνη, Σόουζα, Γκαρντάφσκι (32′ λ.τ Ιμεραλιλάι), Ζάχαβι (71′ Τσιριγώτης), Σαλαζάρ (71′ Δρίτσας).

Αιγάλεω (Τζουγκάνοβιτς): Τσιμόπουλος, Πέτκοβιτς (52′ Κολλάς (73′ λ.τ Μπάμπης), Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου (52′ Γκάβριτς), Καμαρά (52′ Μπάλλας), Βάρκας, Κωνσταντακόπουλος, Σταμένκοβιτς (52′ Τάμπας), Ραμίρεζ, Θεολόγου.