Τεράστιο βήμα τίτλου για τον Ατρόμητο Πατρών

Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή, σημείωσε ο Ατρόμητος Πατρών μέσα στα Προσφυγικά επί του ΑΠΣ Πάτραι, κάνοντας το 2 στα 2 και παραμένοντας με 25 βαθμούς στην κορυφή των Play Off.

Στο 42′ λεπτό οι “πράσινοι” άνοιξαν το σκορ με τον Καράγιωργα, αλλά η απάντηση της ομάδας του Σάκη Πεφάνη ήταν άμεση, αφού ο Λεωνίδας Αγγελόπουλος στις καθυστερήσεις του α’ μέρους ισοφάρισε σε 1-1.

Με την έναρξη του β’ μέρους και συγκεκριμένα στο 52′ λεπτό, ο Κωστής έκανε την ολική ανατροπή, ενώ ο Χριστόπουλος στο 78′ λεπτό με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3, με τον Ατρόμητο να φτάνει σε μια πολύ σημαντική νίκη και να κάνει ακόμα ένα βήμα προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Στα αρνητικά, ο τραυματισμός του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος Βαγγέλη Γκάτση, ο οποίος αποχώρησε χωρίς καν να μπορεί να πατήσει το πόδι του, με την διάγνωση να δείχνει κάταγμα της κνήμης, γεγονός που σημαίνει ότι χάνει τα υπόλοιπα παιχνίδια των Play Off.

Στο γήπεδο για το PatraGoal ήταν ο Παναγιώτης Σουτζόγλου και θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ με φωτογραφίες

Η βαθμολογία των Play Off μετά και την ολοκλήρωση του αγώνα και της 2ης αγωνιστικής