«Τεσσάρα» ανόδου ο Αχαϊκός, 15 γκολ σε ένα ματς!

Ο Αχαϊκός επικράτησε με 4-1 του Ατρομήτου Λάππα και παραμένει «ζωντανός» στη «μάχη» της ανόδου. Στο 6΄ ο Δήμας μετά από τραγικό λάθος αμυντικού του Ατρομήτου Λάππα άνοιξε το σκορ, ενώ το 2-0 σημείωσε ο Χότζα με ωραία ατομική ενέργεια λίγο αργότερα.

Στο 65ο λεπτό ο Χότζα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με το Δημήτρη Ανδρεόπουλο να μειώνει στο 70΄. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο νεαρός Τζουραμάνης στο 90ο λεπτό. Εξωπραγματική νίκη σημείωσε η Α.Ε. Αιγίου στο παιχνίδι με την Αυτόνομη, για τον 2ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας με το απίστευτο 14-1.

Αναλυτικά τα γκολ του αγώνα:  2΄ 52΄ 55΄ 69΄ Α. Αϊντίν, 4΄ 11΄ 21΄ Μπάσα, 18΄ Μαρής, 22΄ Κ. Δημόπουλος, 33΄ Γκίνι, 69΄ Στ. Ραμπούσγια, 74΄ Λιάκος, 77΄ Π. Δημόπουλος, 86’ Ψηλός – 50΄ Ζαντέλης