3η σερί ήττα για τον Παναιγιάλειο και “καμπανάκι”

Την 3η του συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, δέχθηκε στην Κόρινθο ο Παναιγιάλειος, αποτέλεσμα με το οποίο έπεσε στην 9η θέση και χρειάζεται πλέον μεγάλη προσοχή και ανάκαμψη, ώστε να μην μπλέξει στην συνέχεια σε περιπέτειες παραμονής.

Οι Αιγιώτες είναι σίγουρο ότι περνάνε μια εποχή ντεφορμαρίσματος και θα πρέπει να σηκώσουν κεφάλι και να επιστρέψουν στα καλά απότελέσματα και παιχνίδια που μας είχαν συνηθίσει.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι της Κορίνθου οι οποίοι προπορεύονται και στην βαθμολογία, άνοιξαν το σκορ στο 13′ λεπτό με κεφαλιά του Χαλάτση και μετά από σέντρα του Αργυρόπουλου, ενώ στο 25′ λεπτό απείλησε ξανά με επικίνδυνο κόρνερ του Δερμιτζάκη.

Οι Αιγιώτες απάντησαν στο 30′ λεπτό, όταν ο Φωκαΐδης έφυγε από τα δεξιά, γύρισε μέσα στην περιοχή στον Μακρή, ο τελευταίος στον Κραγιόπουλο, του οποίου το σουτ απέκρουσε ο Διασσινός.

Στο 38′ λεπτό η σέντρα σούτ του Αναστασόπουλου πέρασε άουτ, ενώ στο 44′ λεπτό είχαμε την μεγάλη ευκαιρία του Φωκαϊδη, όταν σε τετ α τετ από πάσα του Μαυρόπουλου, προσπάθησε να πλασάρει τον Διασσινό, ο οποίος έδιωξε σωτήρια και κράτησε το 1-0.

Στο β’ μέρος οι Αιγιώτες προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, με τον Φωκαϊδη να σουτάρει άουτ στο 66′ λεπτό, ενώ οι Κορίνθιοι είχαν τις τελευταίες καλές στιγμές στο μάτς στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα με τους Χαλάτση και Ζαχαράκη, τις οποίες εξουδετέρωσε ο Ι. Παπαδόπουλος.

Κόρινθος: Διασσινός, Παπαχρήστος, Καλούσης, Αργυρόπουλος, Αναστασόπουλος, Νικολάου, Χαλάτσης, Δερμιτζάκης (80΄ Παπουλής), Ζαχαράκης, Παπανικολάου (64΄ Μερκούρη), Ροχάνο (90’ Συρέγγελας).

Παναιγιάλειος: Παπαδόπουλος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Μωραΐτης (89΄ Βιλανάκης), Κυριακίδης (76΄ Κοτσόκολος), Μαυρόπουλος, Φωκαΐδης, Λουκάς (59΄ Βασίλτσης), Τρέσα (76΄ Σκούτας), Μακρής, Κραγιόπουλος.