Super League 2 : “Φρέναρε” την Athens Kallithea ο εκπληκτικός Διαγόρας Ρόδου

Φρένο στην πορεία και τις βλέψεις της Athens Kallithea προς την κορυφή του Νοτίου Ομίλου της Super League 2 έβαλε ο Διαγόρας Ρόδου, αφού επιβλήθηκε με 2-1 της Αθηναϊκής ομάδας.

Ο Διαγόρας προηγήθηκε στο 8′ λεπτό, όταν οι αμυντικοί της Καλλιθέας αδράνησαν και ο Ιγκνιάτοβιτς από πλεονεκτική θέση και κοντινή απόσταση έκανε το σουτ και άνοιξε το σκορ.

Στο 68′ λεπτό ο Λούκιτς εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μανιάς με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της Ρόδου, με την Athens Kallithea να καταφέρνει να μειώσει στο 88′ λεπτό, όταν ο Μουστακόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Λουκίνας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αυγερινού για το τελικό 2-1.

Διαγόρας Ρόδου (Γράφας): Αυγερινός, Τσάβος (63′ Αρίας), Μανωλάκης, Δημητρίου, Ιγκνιάτοβιτς, Αντεσίνα, Πάρντο (23′ λ.τ Λούκιτς (78′ Σταματούλας), Μασούρας, Μούντες, Τσιαντούλας, Μανιάς

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μεχίας, Ρομαό, Μανθάτης (67′ Ποζατζίδης), Μπουλούλης, Σίλβα, Μουστακόπουλος, Τσιντώνης (84′ Βερτάινεν), Ντεμέτριους (61′ Ματίγια), Κυνηγόπουλος (61′ Βασιλόγιαννης), Λουκίνας