Ένα «μαγικό» τέταρτο ήταν αρκετό για τη Θύελλα Πατρών

Η Θύελλα Πατρών ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τον Ατρόμητο Πατρών επικρατώντας με 3-0 του αντιπάλου της, παίρνοντας παράλληλα ρεβάνς για την ήττα στο πρώτο γύρο. Αυτό το αποτέλεσμα έφερε στην πρώτη θέση τους “κυανόλευκους” και έβαλε “φωτιά” στη “μάχη” της τετράδας στον Α΄ Όμιλο.

Mόλις στο δεύτερο λεπτό ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Θ. Βλασσόπουλου, από αριστερά ο Σκουμής έκανε το σουτ στην περιοχή, απέκρουσε ο Τρίγκας, αλλά στην συνέχεια ο Σκεπετάρης με πλασέ μέσα στην περιοχή άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα από κόρνερ του Σκεπετάρη, κεφαλιά του Ντίνου στα δίχτυα για το 2-0. Στο 17ο λεπτό σέντρα από αριστερά, η μπάλα “στρώθηκε” στον Σκουμή ο οποίος σούταρε, η μπάλα στο δεξί δοκάρι και μετέπειτα στην εστία του Τρίγκα για το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις:

Θύελλα Πατρών (Β. Καραβίας-Θ. Νικολακόπουλος): Μπαρδάκης, Κωνσταντινίδης, Αδαμόπουλος, Θανόπουλος, Κατριβέσης, Αγουρίδης, Θ. Βλασσόπουλος (88′ Βέρρας), Ν. Βλασσόπουλος (80′ Κουτσαντώνης), Σκεπετάρης (85′ Σταυρόπουλος), Σκουμής (85′ Μιχαλόπουλος), Ντίνος (88′ Κούρτης).

Ατρόμητος Πατρών (Σ. Πεφάνης): Τρίγκας, Παλούκης, Νικολακόπουλος, Στεργίδης, Λαζανάς, Τσιάτο (72′ Σμυρλής), Γκότσης (46′ Παπασπυρόπουλος), Αγγελόπουλος (59′ Μπακόπουλος), Αποστολόπουλος, Κωστής, Γκάτσης.