Εύκολο πέρασμα της Νίκης από το “Nτα Λουζ”

Ηρακλής Πατρών-Νίκη Προαστίου 2-5 (21′ Μαντάς, 81’ Σοφούλης – 16′ Μουστάκας, 36′ 57′ 59′ Καταβάτης, 86′ Παπαθωμάς)

Διαιτητής : Πράνταλος (Πρέζας-Κωσταδήμας)

Ακόμα μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Νίκη Προαστίου, η οποία επιβλήθηκε εκτός έδρας του Ηρακλή Πατρών με 5-2.

Ο Μουστάκας στο 16’ λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, για να ισοφαρίσει πέντε λεπτά μετά ο Μαντάς για τους γηπεδούχους.

Στο 36’ λεπτό άριχσε το «κρεσέντο» στο σκοράρισμα από τον Διονύση Καταβάτη, ο οποίος έκανε το 1-2, ενώ στο 57’ λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3, με το 2ο προσωπικό του τέρμα.

Δύο λεπτά μετά σκόραρε ξανά, κάνοντας χατ-τρίκ, για το 1-4, με τον Σοφούλη να μειώνει στο 81’ λεπτό για την ομάδα του Κώστα Λάζαρη και τον Παπαθωμά στο 86’ λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 2-5 για την Νίκη.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κ. Λάζαρης): Μαρκαντώνης, Χριστόπουλος, Μεμάγκα, Λιακόπουλος, Δημητρόπουλος (61’ Μαργώνης), Μαντάς, Κακαρούμπας (76’ Ανδρεόπουλος), Κατριμπούζας (60’ Ζανδραβέλης), Ντεντόπουλος (46’ Σοφούλης), Χ. Νιάχος, Ζ. Νιάχος.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Ν. Δημόπουλος, Πολύδωρος, Κάτσας, Ξύδης, Σ. Δημόπουλος, Καϊμακάς, Μουστάκας (76’ Παπαθωμας), Ευαγγέλου (61’ ), Καρέλας (61’ Αυγέρης), Καταβάτης, Σαμαντάς (54’ Γαλάνης).