Κόλλησε στην λευκή ισοπαλία η Παναχαϊκή στην Κρήτη

Στο ισόπαλο 0-0 έμεινε η Παναχαϊκή στο Ρέθυμνο απέναντι στην Επισκοπή, με τους κοκκινόμαυρους να είναι καλύτεροι από τους Κρητικούς και να χάνουν 2-3 καλές ευκαιρίες να πάρουν την νίκη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1′ Έναρξη στο παιχνίδι.

6′ Γύρισμα του P. Karaklajic, ο Τριμμάτης από καλή θέση δεν μπορεί να πιάσει το σούτ, στην πρώτη απειλή του αγώνα από πλευράς Παναχαϊκής.

7′ Μακρινό σούτ του Κούτσια, μπλοκάρει ο Θεοδωράκης ο οποίος έλεγχε εύκολα την φάση.

12′ Κεφαλιά του Αμπαφού, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Θεοδωράκης

18′ Σέντρα-σούτ του Μπουρλάκη, μπλόκαρε ο Ψαρράς.

25′ Καλό σούτ του Τσιάρα, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Ψαρρά.

28′ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους σε τετ α τετ του Βουκελάτου απέναντι στον Θεοδωράκη, με τον πορτιέρο της Παναχαϊκής να γλυτώνει την ομάδα του από κάποιο τέρμα.

29′ Πλασέ του P. Karaklajic μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ψαρρά.

38′ Γύρισμα του P. Karaklajic, ο Μπουρλάκης έπιασε το σουτ με τον Ψαρρά να διώχνει με διπλή προσπάθεια.

40′ Νέο σουτ του Μπουρλάκη, η μπάλα κόντραρε στον Πολίτη και κατέληξε κόρνερ.

43′ Μακρινό σούτ του Στεργίδη, μπλόκαρε και πάλι ο Ψαρράς.

44′ Σούτ του P. Kalajlajic, η μπάλα φεύγει άουτ.

52′ Λάθος του Νταμπίζα, αλλά ο Αλεξόπουλος δεν μπορεί να κερδίσει τον Ψαρρά.

62′ Χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Θεοδωράκη να νικάει τον Βουκελάτο.

66′ Νέο καλό σούτ του N. Karaklajic, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ψαρρά.

82′ Σουτ του Χαντί το οποίο απέκρουσε ο Ψαρράς, με τη μπάλα στη συνέχεια να χτυπάει στο οριζόντιο του πορτιέρο της Επισκοπής και να καταλήγει στον Αλεξόπουλο που έκανε την προβολή άουτ.

88′ Ο Ν. Karaklajic πάσαρε στον Αλεξόπουλο, ο οποίος καθυστέρησε αρκετά και δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση.

Συνθέσεις :

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ανυφαντάκης) : Ψαρράς, Πολίτης, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Παπαδόπουλος, Σκεντεράι, Κούτσιας, Βουκελάτος (72′ Εμπουέλε), Αμπαφού (72′ Τσιλεδάκης), Σταθόπουλος (90′ Τζωρτζινάκης), Αραμπατζής (46′ Κρίκλοου).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος) : Θεοδωράκης, Στεργίδης, Τσακμάκης, Τριμμάτης, Larrea, P. Karaklajic (60′ Χαντί), Μπουρλάκης, Μυτίδης (46′ Αλεξόπουλος), Τσιάρας, N. Karaklajic, Silva (60′ Λινάρδος).