Πήρε το ντέρμπι η Α.Ε. Ροϊτίκων, “Χ” η Α.Ε. Αρόης

Iσόπαλο έληξε το ματς ανάμεσα στην Α.Ε. Αρόης και τον Ολυμπιακό Καμαρών. Η ομάδα του Σπύρου Νάκου προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το Θεοδωρόπουλο, αλλά ο Ολυμπιακός του Ιάσονα Σταυρόπουλου ισοφάρισε στο 54ο λεπτό με το Μαράκη.

Στο 70ο λεπτό οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Παπανικολάου, αλλά πήραν το βαθμό της ισοπαλίας και παρέμειναν ζωντανοί για την 4η θέση. Στο ντέρμπι του Α΄Ομίλου η Α.Ε. Ροϊτίκων αναδείχθηκε νικήτρια με 2-1 κόντρα στον Α.Ο. Τριταίας υποχρεώνοντας τον, στην πρώτη του φετινή ήττα. Παναγιωτόπουλος και Σκιαδόπουλος οι σκόρερ των “πορτοκαλί”, μείωσαν σε 2-1 με τον Παναγιώτη Μπαλαλά οι γηπεδούχοι.

Η Δόξα Πατρών με δύο γκολ του αρχηγού Βασίλη Νταλάπα επέστρεψε στις νίκες και την τελευταία αγωνιστική κόντρα στον Κρίνο θα παλέψει για την είσοδό της στην τετράδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και στους δύο ομίλους της Γ΄ Κατηγορίας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Βασιλικό – Κρίνος 2-3 (Γ. Φραντζής, Θ. Ανδρουτσόπουλος – Nιφόρας (2), Κωνσταντινόπουλος)

ΑΟ Τριταίας – Ροΐτικα 1-2 (Μπαλαλάς – πεν. Παναγιωτόπουλος, πεν. Σκιαδόπουλος)

Δόξα Πατρών – Ωλενιακός 2-0 (Β. Νταλάπας (2)

Μετόχι – Νεάπολη Πατρών 5-1 (Kόλλιας (2), Κοντοσώρος (2), Σ. Πουλής – )

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ρωμανός – Παναχαϊκός 1-2 (Ν. Κουκής – πεν. Σπυρόπουλος, Τσουμπός)

Αίας Πατρών – Αστέρας Λεοντίου 2-2 (Μπερτσιάς, Mπίντας – Π. Κωστόπουλος, Γιούλης)

ΑΕΚ Πατρών – Σπάρτακος 2-0 (70΄, 87΄Μαρτζάκλης)

Α.Ε. Αρόης – Ολυμπιακός Καμαρών 1-1 (45΄ Θεοδωρόπουλος – 54΄ Μαράκης)